Polak ciężko ranił kobietę siekierą. W niemieckim pociągu

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
W piątek w pociągu regionalnym na trasie Cottbus - Frankfurt nad Odrą mężczyzna zaatakował pasażerów siekierą. Siedemnastolatka została poważnie ranna. Napastnika ujęto. Zatrzymany mężczyzna to 37-letni Polak - pisze portal dziennika „Bild”.

Polak z siekierą w niemieckim pociągu

Poinformowana o ataku policja „zatrzymała pociąg na stacji Guben, kilku funkcjonariuszy wpadło do przedziałów i znalazło sprawcę. Dał się zatrzymać bez oporu. Według oficjalnych informacji zabezpieczono przedmiot przypominający siekierę” - relacjonuje portal.


Ranił siekierą siedemnastolatkę

W wyniku napadu 17-latka doznała poważnych obrażeń głowy, ratownicy zabrali ją do szpitala. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo – zapewnia rzecznik policji.

„Zatrzymany mężczyzna to 37-letni Polak. Z aktualnych informacji wynika, że nie był pod wpływem narkotyków ani alkoholu” - pisze „Bild”. Przesłuchano wszystkich świadków, śledczy zabezpieczyli ślady, sprawca nadal przebywa w policyjnym areszcie.

Informację o zajściu policja otrzymała około godziny 13:20. Mężczyzna w furii przebiegł przez kilka wagonów pociągu. Zdaniem policji nie był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W tym momencie nie wiadomo, co było motywem ataku.


Tragedia przy Bramie Brandenburskiej

W styczniu 26-letni Polak wbił się nocą Mercedesem w filar Bramy Brandenburskiej w Berlinie. Zginął na miejscu. Zarówno policja, jak i świadkowie mówią, że jechał z zawrotną prędkością. Jeden ze świadków oszacował wówczas prędkość na 200 km/h.


W wyniku wypadku uszkodzeniu uległy powierzchnie architektoniczne i rzeźbiarskie wykonane z piaskowca, a także powierzchnie tynku. W miejscu uderzenia kolumna z piaskowca została „wyraźnie uszkodzona”, a żeliwne części zostały „całkowicie zniszczone”. Kolumna została również zanieczyszczona olejem na dużej powierzchni.

KW

Zdjęcie: Pociąg Deutsche Bahn. Fot. Pixabay

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka