Tygodnik "NIE" zniknie z placówek Poczty Polskiej. Fot. Images George Rex/Flickr/CC BY-NC-SA 2.0
Tygodnik "NIE" zniknie z placówek Poczty Polskiej. Fot. Images George Rex/Flickr/CC BY-NC-SA 2.0

Tygodnik "NIE" nie będzie sprzedawany przez Pocztę Polskę

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Spór między Pocztą Polską a Tygodnikiem "NIE" trwa w najlepsze. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, spółka Skarbu Państwa wysłała spółce Urma, wydawcy "NIE", wypowiedzenie umowy świadczenie usług.

Poczta Polska wycofuje wydanie tygodnika "NIE" 

Sprawa zaczęła się, gdy Daniel Obajtek poinformował o wycofaniu z punktów Orlenu jednego z wydań tygodnika "NIE". Na jego okładce był Jan Paweł II trzymający krzyż, na którym w fotomontażu umieszczono niemowlęcą lalkę. Podobną decyzję podjęła w poniedziałek Poczta Polska.

Marta Miecińska, prezes spółki Urma wówczas informowała, że nie wiadomo, kto i na jakiej podstawie wydał decyzję o wycofaniu gazety. Poczta Polska nie odpowiedziała na pytania spółki. 


Poczta Polska wypiera tygodnik "NIE" 

W poniedziałek Miecińska przekazała portalowi Wirualnemedia.pl, że Urma otrzymała pismo od Poczty Polskiej, w którym napisane jest, że spółka Skarbu Państwa wypowiada umowę świadczenie usług. – Tam jest powiedziane jednym zdaniem, że na podstawie artykułu umowy zawartej w 2012 roku Poczta Polska SA wypowiada przedmiotową umowę dotyczącą świadczenia usług w zakresie sprzedaży w formie prenumeraty wydawnictwa prasowego z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia od daty doręczenia niniejszego pisma ze skutkiem na koniec okresu, na który przyjęto przedpłatę za prenumeratę – powiedziała prezeska portalowi. 

– Nie rozumiem, o jakim miesięcznym wypowiedzeniu mówią, bo już nas wycofali ze sprzedaży – dodała, podkreślając, że jest to pierwsze pismo od Poczty Polskiej, od czasu wycofania tygodnika ze sprzedaży.


"NIE" pozwie Pocztę Polską i Orlen 

Marta Miecińska zakomunikowała jakiś czas temu, że redakcja tygodnika będzie chciała "przyjrzeć się temu, co robi Poczta Polska i Orlen". 

Z kolei właścicielka tytułu, Małgorzata Daniszewska powiedziała portalowi press.pl, że w przygotowaniu jest pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi. Jej zdaniem działania prezesa Orlenu przypominają cenzurę.

Urma w ub. tygodniu złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie "o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez Orlen i Pocztę Polską”.

Źródło zdjęcia: Tygodnik "NIE" zniknie z placówek Poczty Polskiej. Fot. Images George Rex/Flickr/CC BY-NC-SA 2.0

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura