(Poseł PO Czesław Mroczek i dziennikarka Dorota Kania. Fot. YouTube/PolskieRadio24_pl)
(Poseł PO Czesław Mroczek i dziennikarka Dorota Kania. Fot. YouTube/PolskieRadio24_pl)

Spięcie w Polskim Radio 24. Dziennikarka kontra polityk PO

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Na antenie Polskiego Radia 24 doszło do ostrej wymiany zdań między posłem PO Czesławem Mroczkiem a dziennikarką Dorotą Kanią. W pewnym momencie polityk powiedział: "rozliczamy panią, za to co robi pani w tym imperium Obajtkowym". Sytuację skomentowała członkini KRRiT.

Dorota Kania to znana dziennikarka, od lat związana jest z Polskim Radiem 24. Prowadzi w rozgłośni poranną audycję. Kania jest również autorką znanej książki "Resortowe dzieci", w której opisała - wraz z Marcinem Maroszem i Jerzym Targalskim - wpływy komunistycznych rodzin w III RP.

"Rozliczymy przecież panią" 

Burzliwa dyskusja polityka i dziennikarki rozpoczęła się od przypomnienia przez Kanię, że Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało sprostowanie ws rzekomo "kłamliwego artykułu” Onetu na temat masowych odejścia z wojska. Mroczek podtrzymywał tezę serwisu. – Pani należy do jakiegoś imperium Orlenowskiego, które kłamie Polakom dzień w dzień – rzucił poseł PO. 

– Panie pośle, bardzo proszę bez takich wycieczek – odparła dziennikarka. 

Poseł jednak nie posłuchał dziennikarki i kontynuował dalej. – Pani sobie pozwala na wycieczki, a mnie knebluje w tym programie. Pani się wydaje, że jest pani w radiu, które jest finansowane z pieniędzy Polaków i może pani mówić takie rzeczy. Rozliczymy przecież panią, za to co pani robi w tym imperium Obajtkowym i w Polskim Radiu – stwierdził Mroczek. 

"Poseł PO mi groził rozliczeniem" 

– Państwo w tej chwili słyszeli, jak mi groził poseł Platformy Obywatelskiej rozliczeniem – skwitowała Kania. 

"Przed chwilą poseł Platformy Obywatelskiej Czesław Mroczek na antenie Polskiego Radia 24 groził min, że mnie rozliczy. On i jego koledzy. Rozumiem że koledzy z PO. Polityki miłości" – skomentowała Kania na Twitterze. 

MP

(Poseł PO Czesław Mroczek i dziennikarka Dorota Kania. Fot. YouTube/PolskieRadio24_pl)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura