fot. TVP/Canva
fot. TVP/Canva

Gorąco na Woronicza. Jarosław Olechowski żegna się z TVP

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 54
Jarosław Olechowski nie jest już dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. TVP informuje, że jego następcą został Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy "Wiadomości" TVP. Olechowski stracił też posadę dyrektorską w TVP3 i TVP Warszawa. To efekt konfliktu redaktora z szefem Telewizji Polskiej Mateuszem Matyszkowiczem.

Oświadczenie TVP

"Zarząd TVP odwołał dzisiaj Jarosława Olechowskiego z funkcji dyrektora TAI, TVP3 i TVP Warszawa" - ogłosiła TVP w komunikacie, cytowanym przez portal "Press". W poniedziałek Onet informował o tym, że do władz PiS wpłynęła listowna skarga na prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza. Olechowski miał alarmować ważnych polityków PiS, że następca Jacka Kurskiego chce mniej politycznej "bieżączki" i tematów z wojny na Ukrainie w głównym wydaniu "Wiadomości". 

List do polityków PiS na temat Matyszkowicza

Matyszkowicz zarządził ponadto, że chce uczestniczyć w piątkowych kolegiach redakcji, co Olechowski uznał za afront i podważanie wiarygodności szefa TAI. Dziennikarze nie mieli stuprocentowej pewności, że list do polityków PiS ze skargą na prezesa TVP wysłał Olechowski, ale twierdzili, że całość pasuje do kontekstu sytuacji na Woronicza i autorstwa szefa TAI. 

— Polskojęzyczny portal Onet.pl brutalnie zaatakował TVP. Autor tego paszkwila Andrzej Stankiewicz uważa mnie za swojego osobistego wroga, czego w ostatnim czasie dał dowody. Ale głównym celem tego ataku jest zniszczenie TVP jako ważnego ośrodka informacji oraz debaty publicznej — pisał niedawno Olechowski. Do wpisu załączył zrzut ekranu prywatnej wiadomości, którą wysłał do Stankiewicza.

— Szanowny Panie, nie jestem autorem słów, które mi Pan przypisuje. Wiem, że od dawna darzy mnie Pan wielką osobistą niechęcią - wprost powiedział mi Pan o tym w trakcie naszej rozmowy w TVP - ale nie sądziłem, że w ataku na mnie posunie się Pan do takiej manipulacji — czytamy.

  


Następca Olechowskiego

Olechowskiego na stanowisku dyrektora TAI zastąpi Michał Adamczyk, gospodarz "Wiadomości" TVP oraz prowadzący program publicystyczny "Strefa starcia" w TVP INFO. 


fot. TVP/Canva

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura