Jen Psaki przeniosła się z Białego Domu do telewizji. Fot. YouTube
Jen Psaki przeniosła się z Białego Domu do telewizji. Fot. YouTube

Była rzeczniczka Bidena chciała zostać gwiazdą mediów. Coś poszło nie tak

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Popularna w USA prezenterka Megyn Kelly zakpiła z byłej sekretarz prasowej prezydenta USA Joe Bidena, która od marca prowadzi swój program w lewicującej sieci kablowej MSNBC. Okazuje się, że poranne show Jen Psaki zalicza wciąż spadki oglądalności.

Oglądalność leci w dół

13 maja ub. roku Jen Psaki odeszła ze stanowiska sekretarz prasowej Białego Domu. Zastąpiła ją jej dotychczasowa zastępczyni Karine Jean-Pierre.

Psaki pełniła swoją funkcję od początku prezydentury Bidena w styczniu 2021 r. i była znana m.in. ze słownych potyczek z korespondentami telewizji Fox News. Wcześniej była też dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy i rzeczniczką Departamentu. 


Po odejściu z Białego Domu Psaki przeniosła się do telewizji informacyjnej MSNBC, gdzie dostała własny program. "Inside with Jen Psaki" 23 kwietnia przyciągnęło 765 tys. widzów notując 2 procentowy spadek od poprzedniego tygodnia, według strony internetowej USTVDB.

Słynąca z ostrego języka dziennikarka Megyn Kelly zauważyła, że program Psaki regularnie notuje spadki oglądalności.

"Spojrzeliśmy w górę po trajektorii, aby zobaczyć, że może dopiero zaczęła i buduje [swoją publiczność], wiecie, dajmy jej trochę czasu" - Kelly powiedziała o Psaki podczas poniedziałkowej transmisji "The Megyn Kelly Show" na SiriusXM.

"Ale to wygląda jak schody ruchome w dół, jak upadek z klifu" - dodała.

Według Nielsena jej debiut 19 marca przyciągnął około 1,1 miliona widzów.


Kelly krytykuje Psaki

Kelly powiedziała, że Psaki "próbuje teraz zrobić z siebie gwiazdę i nie udaje jej się, ponieważ nie ma prawdziwego talentu w tej dziedzinie". "Miała więcej talentu będąc profesjonalną rzeczniczką za mównicą, niż będąc innym rodzajem profesjonalnego mówcy za mikrofonem MSNBC" - powiedziała dziennikarka.

Gospodyni "The Megyn Kelly Show" nie zostawiła suchej nitki na Psaki. "To jest tak prawdziwe w przypadku tych wszystkich ludzi, którzy pracują w Biurze Prasowym Białego Domu. To, czego naprawdę chcą, to być gwiazdą wiadomości kablowych" - ironizowała. "To, czego naprawdę chcą, to praca ludzi, których oglądają codziennie w godzinach największej oglądalności. Tego im zazdroszczą" - dodała.

NY Post odnotowuje, że pomimo krytyki program Psaki nadal generuje większą widownię niż jej konkurencja w CNN nadawana w ty, samym czasie antenowym. W kwietniu Psaki z łatwością pokonała swoich rywali z CNN w liczbie widzów, jak również w grupie wiekowej 25-54.


Kim jest Megyn Kelly

Megyn Kelly ma 53 lata. To znana osobowość medialna w USA. W 2004 roku rozpoczęła pracę w telewizji Fox News Channel jako waszyngtońska korespondentka i zrobiła błyskawiczną karierę. W 2013 miała już swój autorski wieczorny program "The Kelly File", który był drugim najpopularniejszym programem informacyjnym w USA. W 2014 roku Time Magazine umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Kelly wytykała Donaldowi Trumpowi seksizm podczas jego prezydenckiej kampanii, przez co musiała poruszać się w asyście ochroniarzy, bo najbardziej radykalni zwolennicy Trumpa kierowali pod jej adresem groźby. W 2017 r. przeszła do NBC News, skąd odeszła niespełna 2 lata później, ponieważ widzowie skarżyli się, że niektóre z jej wypowiedzi są rasistowskie. Dla NBC News zdążyła przeprowadzić wywiad z Władimirem Putinem. Obecnie prowadzi talk show i podcast, "The Megyn Kelly Show", który jest emitowany codziennie na żywo w SiriusXM.

Z ciekawostek, "Bombshell", film z 2019 roku przedstawiający nadużycia seksualne dyrektora w Fox News Rogera Ailesa i jego późniejszą rezygnację opowiada historię, której doświadczyła Megyn Kelly. W filmie gra ją Charlize Theron, która została nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki za tę rolę.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura