Robert Winnicki trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Fot. Facebook
Robert Winnicki trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Fot. Facebook

Poseł Konfederacji w szpitalu. Poważny problem zdrowotny

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Robert Winnicki trafił do szpitala, prawdopodobnie z zawałem mięśnia sercowego. Robert czuje się już dobrze, ale jego aktywność w kampanii stanęła pod znakiem zapytania - przekazał dziennikarz Krzysztof Łuksza. Poseł Konfederacji zapowiadał konwencję programową w czerwcu.

Winnicki zapowiadał konwencję programową Konfederacji

24 czerwca w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji. "To będzie duże wydarzenie, na kilka tysięcy osób" - zapowiadał Winnicki na początku maja.

- Podczas wydarzenia zaprezentujemy program Konfederacji, który w tej chwili jest pisany. Obejmie on kompleksowe podejście do gospodarki, spraw międzynarodowych, głównych problemów kraju pod kontem instytucji (publicznych), czy rolnictwa, które teraz jest niezwykle ważne - mówił poseł Konfederacji.

Na konwencji mieli pojawić się reprezentanci wszystkich okręgów wyborczych w kraju, zarówno sejmowych jak i senackich. Pytany o to, czy Konfederacja zaprezentuje swoich kandydatów na jesienne wybory odpowiedział, że jest to niewykluczone.


Robert Winnicki w szpitalu

Tymczasem konwencja stanęła pod znakiem zapytania, skoro jeden z jej liderów jest w poważnym stanie.

Robert Winnicki trafił do szpitala, prawdopodobnie z zawałem mięśnia sercowego. Robert czuje się już dobrze, ale jego aktywność w kampanii stanęła pod znakiem zapytania - poinformował dziennikarz Krzysztof Łuksza na Twitterze.

Robert Winnicki ma 37 lat. W latach 2009–2013 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Był jednym z głównych organizatorów inicjatywy Marsz Niepodległości oraz jednym z twórców Ruchu Narodowego i jego pierwszym prezesem (od 2014). Został następnie jednym z liderów federacyjnej partii pod nazwą Konfederacja Wolność i Niepodległość. Z jej ramienia jest posłem na Sejm.

Zawał serca  - co warto wiedzieć

Zawał serca to stan niedokrwienia mięśnia sercowego, który skutkuje jego martwicą. Głównym objawem zawału jest ból w klatce piersiowej, zwykle bardzo silny, piekący, dławiący, gniotący lub ściskający, który trwa dłużej niż 20 minut i narasta. Zawał serca jest stanem zagrożenia życia i wymaga szybkiej interwencji lekarskiej.

Najczęściej zawał serca jest konsekwencją miażdżycy tętnic wieńcowych. Czynnikami ryzyka wystąpienia zawału serca są także choroba niedokrwienna serca, otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przerost lewej komory serca, wysoki poziom cholesterolu, niedobór witamin z grupy B, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia i wysoki poziom stresu i uleganie presji społecznej.

W Polsce co roku odnotowuje się ponad 90 tys. zawałów serca, 60 proc. dotyczy mężczyzn. Co dziesiąta osoba przechodząca zawał jest w wieku poniżej 40 roku życia.

ja, TW

(Zdjęcie: Robert Winnicki trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Fot. Facebook)Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka