Sztuczna inteligencja a polski rząd. Morawiecki odbył ważną dyskusję

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Premier Mateusz Morawiecki we wtorek rozmawiał z Samem Altmanem. To prezes OpenAI - firmy, rozwijającej sztuczną inteligencje, o której mówi cały świat. Panowie dyskutowali m.in. o rozwoju polskiego biznesu.

Polska chce inwestować w AI

- Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem OpenAI Samem Altmanem oraz jego współpracownikami. W zespole OpenAI ważną rolę odgrywają Polacy - przypomniał rzecznik rządu Piotr Mueller. 

- Głównymi tematami rozmów były m. in: rozwój sztucznej inteligencji oraz możliwości udziału polskich firm w tym procesie, wpływ sztucznej inteligencji na gospodarkę i społeczeństwo, kwestie związane z regulacjami prawnymi dot. wykorzystywania AI. Obecnie trwa debata w UE w tym zakresie - wyliczał. 

  


Sztuczna inteligencja - wyzwanie i zagrożenie 

OpenAI to firma zajmująca się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji. Sam Altman jest współzałożycielem OpenAI. Niektórzy eksperci twierdzą, że sztuczna inteligencja będzie wypychać ludzi z pracy - również w branży informatycznej. AI służy też publikowaniu deepfake'ów i oszustwom finansowym. Dlatego wiele państw, w tym Chiny i USA, przyjmują nowe przepisy w prawie, aby zmniejszyć zagrożenie ze strony nowej technologii dla życia ludzi. 

Fot. Mateusz Morawiecki i Sam Altman/KPRM 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka