Uszkodzona sieć trakcyjna. Podróż pociągiem z Warszawy to horror

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
W niedzielę z samego rana doszło do uszkodzenia linii trakcyjnej w stolicy. Pociągi między Warszawą Centralną a Zachodnią poruszają się tylko po jednym torze. Opóźnienia będą występować co najmniej przez kilka godzin.

Opóźnienia pociągów 

Rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski poinformował w niedzielę, że przyczyną sporych opóźnień w ruchu pociągów jest uszkodzenie sieci trakcyjnej.

- O godz. 4.30 maszynista pociągu Kolei Mazowieckich zgłosił uszkodzenie pantografu, służby stwierdziły też uszkodzenie sieci trakcyjnej. Na miejscu jest już pociąg sieciowy, który naprawia uszkodzenia. Do tego czasu ruch między Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną odbywa się po jednym torze - relacjonował. - Według wstępnych deklaracji służb, które zajmują się naprawą, rozkładowy ruch pociągów powinien zostać przywrócony około południa – dodał. 


Przyczynę usterki będzie wyjaśniać komisja kolejowa. Rzecznik PKP PLK poinformował, że zmiany w ruchu pociągów, wywołane usterką, można śledzić na Portalu Pasażera. Niektóre pociągi - ze względu na awarię - mogą zostać odwołane, a inne mają nawet kilkudziesięciominutowe opóźnienia. 

Zmiana rozkładu jazdy PKP

W niedzielę, 3 września 2023 r., zaczęła obowiązywać jesienna korekta rozkładu jazdy na polskiej kolei. Zmieniły się także rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, co wynika z oddania do użytku – po kilkumiesięcznym zamknięciu - podmiejskiej linii średnicowej. 

W ostatnich dwóch tygodniach dochodzi do paraliżu ruchu na kolei - opóźnienia pociągów są spowodowane m.in. nieuprawnionym używaniem sygnału radio-stop, dochodziło też na niektórych odcinkach do zerwania linii trakcyjnych. Informowaliśmy w Salonie24 o dziwnej sytuacji, gdy kolejarze na swoich urządzeniach mogli odsłuchać rosyjski hymn.  


Fot. Pociąg w Warszawie/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka