Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak

Inwestycje Poręby w Chorwacji. "Poszło na mnie znów grube zlecenie"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Z dziennikarskiego śledztwa wynika, że polityk PiS Tomasz Poręba miał lokować miliony złotych w przeznaczonych pod wynajem luksusowych apartamentach w Chorwacji. Poręba odniósł się do sprawy za pośrednictwem Twittera i stwierdził, że "poszło na niego znów grube zlecenie".

Luksusowe apartamenty Poręby w Chorwacji 

Dziennikarze OKO.press i magazynu śledczego frontstory.pl opublikowali wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego transakcji Tomasza Poręby z Prawa i Sprawiedliwości, które mają opiewać na miliony złotych. Były szef kampanii PiS miał wejść w branżę luksusowych apartamentów na wynajem, a jego działalność rozwija się na chorwackiej wyspie Korčula.

Dziennikarze zwracają również uwagę, że w oświadczeniach majątkowych europosła widnieje jedynie zapis, że polityk wraz z żoną prowadzi za granicą "firmę o profilu turystycznym". Jednocześnie autorzy przyglądają się oficjalnym zarobkom i wydatkom Poręby. Wynika z nich, że nie byłoby go stać na nowy apartament w turystycznym kraju, jakim jest Chorwacja. 


"Gdyby CBA stwierdziło, że Poręba skłamał w oświadczeniu majątkowym, za fałszowanie zeznań groziłoby mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia" – podkreślają dziennikarze. 

Poręba odnosi się do zarzutów

Do zarzutów odniósł się Tomasz Poręba na X (Twitter). Polityk uważa, że "poszło na niego grube zlecenie" i twierdzi, "że wszystkie inwestycje finansowane są z prywatnych środków".

Poręba wyliczył także, ile wynosi miesięczne wynagrodzenie europosła. "Miesięczna pensja europosła to ok 20 000 EUR. (7800 mies. podstawa, 6700 mies. diety na pobyt w Brukseli. Ryczałt na biuro 4500 mies. plus zwroty za podróże). Pomnóżcie to sobie geniusze śledczy przez blisko 15 lat kadencji w PE plus 5 lat w administracji PE i przestańcie się ośmieszać" – podsumował europoseł. 

MP

Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka