na zdjęciu: kadr ze spotu PO. źródło: Platforma Obywatelska/Twitter
na zdjęciu: kadr ze spotu PO. źródło: Platforma Obywatelska/Twitter

PO odpowiada na spot PiS. W roli głównej Kaczyński i Sikorski

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 71
Platforma Obywatelska przygotowała odpowiedź na poranny spot Prawa i Sprawiedliwości. Największa opozycja partia "odgryzła" się także krótkim nagraniem, w którym występują prezes PiS Jarosław Kaczyński i polityk PO Radosław Sikorski.

PO publikuje spot z Kaczyńskim i Sikorskim

Na nagraniu można zobaczyć polityka PO Radosława Sikorskiego, który dzwoni do Jarosława Kaczyńskiego i pyta, gdzie są pieniądze z Unii Europejskiej - Sikorski ma tu na myśli środki z Krajowego Planu Odbudowy, które miały trafić do Polski, ale wciąż są blokowane przez Brukselę z powodu niespełnienia warunków postawionych Polsce. Materiał bazuje na fragmencie porannego spotu PiS.Nowy spot PiS. Dzwoni Niemiec do Kaczyńskiego

Wcześniej Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w poniedziałek w mediach społecznościowych inscenizowany filmik. Prezes PiS Jarosław Kaczyński odbiera w nim połączenie telefoniczne z biura ambasadora Niemiec w Warszawie. Rozmówca chce go połączyć z kanclerzem Niemiec ws. „rentenalter” czyli wieku emerytalnego w Polsce. 

– Otóż uważamy, że powinien być taki (wiek emerytalny), jak za pana premiera Tuska – mówi w spocie pracownik ambasady. – Proszę przeprosić pana kanclerza, ale to Polacy w referendum zdecydują w tej sprawie. Nie ma już Tuska i te zwyczaje się skończyły – odpowiada Kaczyński.

– Proszę przeprosić pana kanclerza, ale to Polacy w referendum zdecydują w tej sprawie. Nie ma już Tuska i te zwyczaje się skończyły – odpowiada Jarosław Kaczyński.

Spot odnosi się do opublikowanych niedawno informacji, że rząd Tuska konsultował przed laty wiek emerytalny w Polsce z ówczesną kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Niemieckie MSZ odpowiada na spot PiS

Po emisji spotu PiS portal „Wirtualna Polska” zwrócił się z prośbą o komentarz do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec.

„Niemcy i Polska, jako partnerzy w centrum Europy, ponoszą wspólną odpowiedzialność za dobre stosunki sąsiedzkie oraz udaną współpracę transgraniczną i europejską” – czytamy w oświadczeniu MSZ Niemiec. „Jako rząd federalny nie komentujemy bieżących wewnętrznych debat politycznych w Polsce, w tym wspomnianej reklamy wyborczej” – dodano.

na zdjęciu: kadr ze spotu PO. źródło: Platforma Obywatelska/Twitter

SW


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj71 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka