Fot. PAP/Marcin Obara, Twitter/@Szafarowicz2001
Fot. PAP/Marcin Obara, Twitter/@Szafarowicz2001

Szafarowicz może liczyć na wsparcie Czarnka. Minister ma rozmawiać z rektorem UW

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Wobec młodego działacza PiS Oskara Szafarowicza wszczęto postępowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Warszawskim. W sprawę zaangażował się minister edukacji Przemysław Czarnek, który zapowiada wezwanie na rozmowę rektora uczelni.

Postępowanie wobec Szafarowicza 

W sierpniu na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się niejawne posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej, która wszczęła dalsze postępowanie dyscyplinarne wobec Oskara Szafarowicza. Młodemu działaczowi postawiono zarzut "uchybienia godności studenta".

Jak się okazuje w piśmie wskazano m.in. treści zamieszczane na Twitterze w grudniu 2022 r. Dotyczą one wpisów w mediach społecznościowych wobec posłanki Koalicji Obywatelskiej, której dzieci były ofiarami pedofila. W marcu br. studenci Uniwersytetu Warszawskiego złożyli petycję o usunięcie Szafarowicza z uczelni.


Czarnek wspiera Szafarowicza 

Okazuje się, że Szafarowicz może liczyć w tej sprawie na wsparcie szefa MEiN Przemysława Czarnka. Minister w rozmowie z Onet.pl wyznał, że wezwie rektora UW na rozmowę. – Marksizm niestety opanowuje uniwersytety w Polsce, w tym Uniwersytet Warszawski. Dlatego po piśmie, które skierowałem do rektora UW, zamierzam zaprosić go na rozmowę i ostro sprzeciwić się tego typu praktykom. To jest bowiem jawne dyskryminowanie studentów ze względu na ich poglądy polityczne – powiedział portalowi.

Czarnek uważa również, że Szafarowicz "jak najbardziej jest w stanie się wybronić". – Żyjemy przecież w państwie praworządnym. Nie ma tu miejsca na dyskryminacje. Przecież jeśli pan Oskar Szafarowicz byłby np. członkiem młodzieżówki Lewicy, to za głoszenie swoich poglądów byłby uhonorowany przez tych marksistów medalami. Na tym właśnie polega problem dzisiejszego świata w przestrzeni nauki. Walczymy z tym, a kolejne kroki już jesienią tego roku — po zwycięskich wyborach. Nie może być przecież tak, że dyskryminowani są ci, którzy mają poglądy chrześcijańskie, konserwatywne, narodowe, a promowani są ci o "lewackich", często nawet obrzydliwych poglądach – wyjaśnił w rozmowie z Onetem Czarnek. 

Kariera Oskara Szafarowicza 

Oskar Szafarowicz to 22-letni student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest współtwórcą twitterowego profilu "Okiem Młodych" i podobnego konta na TikToku. W lutym 2023 roku młody działacz PiS znalazł pracę jako młodszy specjalista ds. promocji w Krajowym Zasobie Nieruchomości. Szafarowicz od kwietnia współtworzy również program "Hity w Sieci" w Telewizji Republika.

Jakiś czas temu portal WP przekazał, że Szafarowicz został zatrudniony jako specjalista PKO BP w "obszarze prezesa zarządu, pionie zarządzania personelem, w biurze zarządzania wartością pracownika, w zespole planowania i sprawozdawczości". 

MP

Fot. PAP/Marcin Obara, Twitter/@Szafarowicz2001

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo