Fot. Twitter/@Czarek_Kulesza
Fot. Twitter/@Czarek_Kulesza

"Czas na wybór". Kulesza zakończył rozmowy z kandydatami na selekcjonera

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Tragiczne występy reprezentacji Polski spowodowały, że PZPN zwolnił w trakcie kwalifikacji do mistrzostw Europy Fernando Santosa. Wyłonienie nowego selekcjonera musi nastąpić jak najszybciej, bo już w październiku kolejne mecze. I tak też się dzieje. Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że odbył już rozmowy z kandydatami.

Koniec rozmów z kandydatami na selekcjonera 

W środę PZPN poinformował, że pracujący z kadrą od stycznia Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera. Jak przekazał dziennikarzom sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski, umowa z Portugalczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Sekretarz poinformował również, że 20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. 


W sobotę prezes PZPN Cezary Kulesza napisał na X (Twitter), że rozmowy z kandydatami już się zakończyły. "Czas na wybór" – dodał. 

Kto nowym selekcjonerem? 

Jest kilku faworytów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Na czoło wysuwa się kandydatura Marka Papszuna, który niedawno pożegnał się z Rakowem Częstochowa. Zbudował on zespół, który pod jego wodzą rywalizował na dobrym poziomie z solidnymi europejskimi zespołami, co pokazuje, że czuje międzynarodowy futbol.

Wśród kandydatów jest również ulubieniec Cezarego Kuleszy Michał Probierz. Wszystko za sprawą współpracy trenera z prezesem PZPN, gdy ten reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Co ważne, Probierz jest dostępny od zaraz, ponieważ prowadzi kadrę narodową do lat 21. Innym z kandydatów jest również Maciej Skorża, który obecnie radzi sobie fenomenalnie w roli szkoleniowca w japońskiej Urawa Red Diamonds. 


Santos nie podołał oczekiwaniom 

Fernando Santos objął stanowisko trenera reprezentacji Polski po mistrzostwach świata, gdzie nasza kadra odpadła w 1/8 finału z faworyzowaną Francją. Portugalczyk wszedł na miejsce Czesława Michniewicza, któremu zarzucano, że kadra pod jego wodzą gra słabo. Do tego doszły jeszcze afery z premierami dla piłkarzy oraz przeszłość Michniewicza. 

Pierwszym meczem Santosa w roli trenera Polski, było spotkanie z Czechami. Polacy po złej grze przegrali z podopiecznymi Jaroslava Šilhavýa 3:1. W drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy Polacy wygrali skromnie 1:0 z Albanią na PGE Narodowy, a a także takim samym wynikiem zakończyło się towarzyskie spotkanie z Niemcami. Oliwy do ognia dolały porażki z Mołdawią (3:2) i Albanią (2:0). 

MP

Fot. Twitter/@Czarek_Kulesza

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport