Janusz Filipiak, fot. cracovia.pl
Janusz Filipiak, fot. cracovia.pl

Prezes Cracovii i Comarchu w stanie krytycznym. Trafił do szpitala

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Janusz Filipiak, prezes i większościowy właściciel krakowskiego klubu trafił w sobotę do szpitala. Według mediów stan 71-letniego biznesmena jest krytyczny.

Kłopoty zdrowotne właściciela Cracovii

W sobotę radio RMF FM poinformował o poważnych kłopotach zdrowotnych właściciela Cracovii. Według relacji mediów prof. Filipiak stracił w sobotę przytomność, był reanimowany przez służby medyczne i trafił do jednego z krakowskich szpitali. U 71-letniego biznesmena miało dość do zatrzymania akcji serca. Jak informują media, jego stan jest krytycznym.

Trener piłkarzy Cracovii po sobotnim meczu w Łodzi nie chciał komentować docierających z Krakowa wiadomości.

- Nie będę się na ten temat w ogóle wypowiadał, ani udzielał informacji. Proszę wybaczyć, ale to nie jest czas, by na ten temat teraz się wypowiadać. Trzymamy bardzo mocno kciuki za pana profesora i wierzymy, że będzie OK" – powiedział trener piłkarzy Cracovii Jacek Zieliński na konferencji prasowej po wygranym przez jego drużynę meczu z ŁKS 2:0.


Kim jest Janusz Filipiak

Prof. Janusz Filipiak urodził się w 1952 roku w Bydgoszczy. Prezes Cracovii jest profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych. W 1993 roku założył firmę Comarch, obecnie dostarczającą biznesowe rozwiązania IT na skalę globalną. Od 1997 roku jest profesorem zwyczajnym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1991-98 kierował również jej Katedrą Telekomunikacji.

W 2004 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telekomunikacji i teleinformatyki. Osiem lat później został również uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej oraz za osiągnięcia w działalności charytatywnej i społecznej. W październiku 2015 został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Od 2003 roku prof. Filipiak jest sponsorem Pasów. Wówczas drużyna, rozpoczynając od ówczesnej trzeciej ligi, w ciągu dwóch lat wkroczyła do Ekstraklasy. W 2004 roku prof. Filipiak został Prezesem MKS Cracovia SSA. Jest nim do dnia dzisiejszego.

ja

(Na zdjęciu: Janusz Filipiak, fot. cracovia.pl)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport