Jerzy Urban i Małgorzata Daniszewska w 2018 roku na premierze filmu "Kler", fot. Stach Leszczyński
Jerzy Urban i Małgorzata Daniszewska w 2018 roku na premierze filmu "Kler", fot. Stach Leszczyński

Nie żyje wdowa po Jerzym Urbanie. Zmarła w pierwszą rocznicę śmierci męża

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
W wieku 68 lat zmarła Małgorzata Daniszewska, wdowa po rzeczniku rządu PRL Jerzym Urbanie i właścicielka tygodnika "Nie". Zmarła 3 października, dokładnie rok po mężu.

Zmarła wdowa po Jerzym Urbanie

O śmierci Małgorzaty Daniszewskiej poinformował Waldemar Kuchanny, redaktor naczelny "Nie".

"W pierwszą rocznicę śmierci Jerzego Urbana zmarła Gosia Daniszewska, żona Urbana, właścicielka i wydawczyni tygodnika 'Nie'. W redakcji nazywana przez analogię do Urbana-Tatusia - Mamusią. Byli niezwykła parą i niezwykle się kochali. Razem tworzyli i redagowali tygodnik" - napisał.Kim była Małgorzata Daniszewska

Kuchanny w kolejnym wpisie wspomina, że jak na osobę zamożną, nie przywiązywała szczególnej wagi do ubioru, makijażu i biżuterii. Przytacza historię jak to ekspedientka w drogim butiku wyrwała jej buty z ręki, myśląc, że klientki na to nie stać, co Daniszewską bardzo rozśmieszyło.

Małgorzata Daniszewska urodziła się w 1955 roku. Była redaktorką naczelną miesięcznika "Zły", a także wydawczynią i naczelną czasopisma "Art & Business". Ze starszym o 22 lata Jerzym Urbanem byli małżeństwem przez 30 lat, do śmierci twórcy "Nie" 3 października 2022 roku. Objęła wtedy całość jego udziałów w spółce URMA, która wydaje tygodnik. Spółkę zaczęła prowadzić też nowa prezeska - została nią córka Daniszewskiej, Marta Miecińska.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura