Papież załamuje ręce. "Dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko"

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Papież Franciszek podczas sobotniej audiencji dla włoskich stowarzyszeń pediatrów i otolaryngologów zauważył, że - jego zdaniem - jest więcej weterynarzy niż pediatrów. - Może nie powinienem tego powiedzieć, ale powiem: dzisiaj ludzie wolą mieć pieska niż dziecko - mówił.

Kryzys dzietności 

Po raz kolejny papież poruszył w swoim przemówieniu kwestię kryzysu demograficznego, jaki panuje we Włoszech. - To kraj, który niestety się starzeje. Miejmy nadzieję, że można będzie odwrócić tę tendencję, tworząc korzystne warunki po to, aby młodzi ludzie mieli więcej ufności i odnaleźli odwagę, by zostać rodzicami - oświadczył Franciszek. 


Zdrowie za wszelką cenę 

W swym wystąpieniu papież skrytykował dwa, jego zdaniem, niebezpieczne zjawiska, które się szerzą: "dążenie do zdrowia za wszelką cenę, utopię wyeliminowania chorób poprzez usuwanie codziennego doświadczenia słabości i ograniczeń, a z drugiej strony - porzucanie słabszych i kruchych czy w niektórych przypadkach proponowanie śmierci jako jedynej drogi". 

"Lecz medycyna, która rezygnuje z kuracji i okopuje się w procedurach pozbawiających człowieczeństwa, nie jest już sztuką leczenia" - ostrzegał zgromadzonych. 


Fot. Papież Franciszek/PAP/EPA 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo