Tomasz Duklanowski wyjechał do Afryki. Fot. X/@TDuklanowski
Tomasz Duklanowski wyjechał do Afryki. Fot. X/@TDuklanowski

Jego materiał o pedofilu odbił się szerokim echem. Wyprowadził się do Afryki

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 133
Tomasz Duklanowski opisał w Radiu Szczecin przypadek skazanego za pedofilię Krzysztofa F. Krytycy materiału dziennikarza wskazywali na to, że ułatwił on identyfikację pokrzywdzonych dzieci. Jak teraz się dowiadujemy, dziennikarz postanowił wyjechać z kraju i wyprowadził się do Afryki.

Autor głośnego materiału 

O Duklanowskim zrobiło się głośno z końcem 2022 roku, kiedy to w Radiu Szczecin opisał przypadek Krzysztofa F. Działacz PO oraz aktywista LGBT w Szczecinie został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. 

Mężczyzna wykorzystał 13-letniego chłopca i 16-letnią dziewczynkę. Internauci od razu domyślili się, jakie jest nazwisko dzieci ze względu na zdjęcia F. w mediach społecznościowych. Chodziło o fragment: "Wiadomo, że rodzeństwo zostało pozostawione pod opieką Krzysztofa F. – to dzieci znanej parlamentarzystki".


Duklanowski wyjeżdża do Afryki 

Tomasz Duklanowski ma również proces wytoczony przez senatora Stanisława Gawłowskiego. Dziennikarz miał naruszyć dobra osobiste polityka w aferze melioracyjnej. Przypomnijmy, że Gawłowskiemu postawione zostały zarzuty korupcyjne. 

W poniedziałek odbyła się kolejna rozprawa sądowa, ale nie zjawił się na niej Duklanowski. Okazało się, że dziennikarz postanowił wyjechać do Afryki, o czym w sądzie poinformował jego adwokat. "Dziś na rozprawie z pozwu senatora Stanisława Gawłowskiego przeciwko T. Duklanowskiemu o naruszenie dóbr osobistych okazało się, że nie tylko złożył rezygnację z red. nacz. Radia Szczecin, ale wg jego adwokata wyprowadził się do Afryki. Przeciera szlaki" – napisał z kolei na X adwokat reprezentujący senatora, Rafał Wiechecki.

Problemy i odejście z Radia Szczecin 

Serwis wSzczecinie.pl poinformował, że w zeszły czwartek Duklanowski przekazał prezesowi Radia Szczecin Wojciechowi Włodarskiemu swoją rezygnację ze stanowiska redaktora naczelnego. – Nie było żadnego pożegnania, Duklanowski po prostu złożył wypowiedzenia i zniknął z radia. Wcześniej krążyły pogłoski, że szukał pracy w innym regionie kraju – mówi portalowi jeden z pracowników rozgłośni. 

Duklanowski od jakiegoś czasu był w konflikcie z Wojciechem Włodarskim. Na łamach serwisu wPolityce.pl przekazał, że prezes po wyborach parlamentarnych “zaczął hołubić ludzi, którzy wyrażali sympatie wobec »totalnej opozycji« oraz nękać, także finansowo dziennikarzy o poglądach konserwatywnych”, m.in. poprzez obniżenie - bez poinformowania o tym - honorariów kierownikom działów informacji i publicystyki.

– Honoraria zostały obniżone, ponieważ w czasie emisji bezpłatnych materiałów komitetów wyborczych audycje publicystyczne trwały krócej – tłumaczył się ze słów dziennikarza Włodarski. 

MP

Tomasz Duklanowski wyjechał do Afryki. Fot. X/@TDuklanowski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura