PAP
PAP

Burza wokół TVN24. Chcieli transmitować pogrzeb dziewczynki z Andrychowa

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 67
We wtorek po południu rozpoczął się pogrzeb 14-latki z Andrychowa. Dziewczynka zmarła osamotniona na mrozie. Tymczasem stacja TVN 24 zapowiedziała, że transmisja z ceremonii będzie dostępna na płatnej platformie! W sieci wybuchło prawdziwe oburzenie, a pod adresem władz telewizji padły niewybredne epitety.

Śmierć 14-latki z Andrychowa. Szokujące szczegóły

Przypomnijmy, że policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 14-latki z Andrychowa we wtorek 28 listopada. Dziewczynka jechała do pobliskich Kęt. Rano zatelefonowała do ojca, że źle się czuje i nie wie, gdzie jest. Rodzic zgłosił sprawę policji, która wczesnym popołudniem opublikowała komunikat o poszukiwaniu dziecka. Krótko potem nastolatka została odnaleziona.

"Nastolatka siedziała przy jednym ze sklepów w Andrychowie kilka godzin. Tylko jeden z mieszkańców zainteresował się jej losem. Przeniósł do ciepłego sklepu" – podał jeden z lokalnych portali. Wezwana karetka przetransportowała dziewczynkę do szpitala. Była bardzo wyziębiona.

Wokół sprawy pojawiło się wiele wątpliwości. Media i rodzina zmarłej zarzucają lokalnym policjantom, że ci nie użyli adekwatnych środków w celu odnalezienia dziecka.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

TVN 24 chciał transmitować pogrzeb. Na płatnej platformie

Stacja TVN24 poinformowała, że będzie transmitować pogrzeb dziecka. "Transmisja z pogrzebu będzie dostępna na platformie TVN24 GO" - poinformowała telewizja.

Dostęp do materiałów na tej platformie wymaga subskrypcji. Dostęp na 30 dni w cenie 15 PLN. Dostęp na 180 dni w cenie 75 PLN. Dostęp na 365 dni w cenie 150 PLN.

Burza w sieci po decyzji stacji. "Niżej się upaść nie da"

Komunikat TVN 24 został zauważony przez dziennikarzy innych mediów oraz polityków. Nie zostawili oni suchej nitki na pomyśle telewizji informacyjnej.

- Pochowanie dziecka to gigantyczna trauma dla rodziców, rodziny. Gigantyczna. Robić relację z pogrzebu dziecka to trzeba być, k***a, totalnym d*** - napisał na platformie X (dawniej Twitter) Patryk Słowik z Wirtualnej Polski. - Hieny - podsumował w kolejnym wpisie.

- Niżej już się upaść nie da - napisała z kolei Paulina Matysiak z partii Razem.


MB

Fot. Pogrzeb dziewczynki z Andrychowa. Źródło: PAP/Łukasz Gągulski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura