Oto nowa prowadząca „Woronicza 17”. Narasta konflikt między TVP i TV Republika

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Kamila Biedrzycka będzie nową prowadzącą „Woronicza 17”. Przez lata twarzami tego programu Telewizji Polskiej byli Miłosz Kłeczek i Michał Rachoń. Biedrzycka już wcześniej pracowała w TVP Info, była także reporterką TVN24 i radia TOK FM. Coraz wyraźniej rysuje się też konflikt między TVP a Telewizją Republika – na różnych płaszczyznach.

Kamila Biedrzycka wraca do TVP

Kamila Biedrzycka obecnie prowadzi „Express Biedrzyckiej” w serwisie internetowym „Super Expressu”. Pracowała również jako reporterka TVN24 czy TOK FM.

Do 2016 roku Biedrzycka pracowała w TVP Info. Odeszła z Telewizji Polskiej, gdy prezesem został Jacek Kurski i zdecydowanie zmieniła się linia programowa publicznego nadawcy.

Biedrzycka poprowadzi program „Woronicza 17”, którego gospodarzami byli w ostatnich latach Miłosz Kłeczek czy Michał Rachoń. Byli wyrazistymi gospodarzami tego w czasach gdy prezesami Telewizji Polskiej byli Jacek Kurski, a następnie Mateusz Matyszkowicz. 

Kłeczek i Rachoń pracują obecnie w TV Republika, która w ostatnich miesiącach straciła wielu reklamodawców, za to zdecydowanie przybyło jej widzów.


TVP kontra TV Republika. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Coraz wyraźniej rysuje się konflikt między Telewizją Polską, przejętą przez ludzi z grudniowego awansu i Telewizją Republika – na różnych płaszczyznach. Wirtualne Media podają, że w środę TVP skierowała do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Łukasza Jankowskiego współpracującego z Telewizją Republika. 

Jankowski na antenie stacji zasugerował Michałowi Adamczykowi, że powinien siłowo wejść do siedziby TVP.

Łukasz Jankowski, związany też z Radiem Wnet, we wtorek w Telewizji Republika gościł Michała Adamczyka, do niedawna dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Pytał go o konsekwencje decyzji Sądu Rejonowego m.st. Warszawy, który odmówił w poniedziałek wpisania do KRS decyzji ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza o postawieniu TVP w stan likwidacji

"Wynająć jakąś dobrą firmę ochroniarską i po prostu wejść do gmachu na Woronicza"

– Pojawiły się głosy, że po wczorajszej decyzji sądu rejestrowego w Warszawie pan powinien wynająć jakąś dobrą firmę ochroniarską i po prostu wejść do gmachu na Woronicza. Dlaczego tak się nie dzieje? – spytał Jankowski (te słowa padają w trzeciej minucie poniższego nagrania). 

Jankowski - jak wynika z pytania - relacjonuje opinie jakie słychać w przestrzeni publicznej. A jak odpowiada Adamczyk?

– Być może przyjdzie na to czas, nie chciałbym zdradzać żadnych szczegółów na tym etapie – mówi były szef TAI.

Dziennikarz przypomniał, że pod koniec grudnia został powołany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej i czeka teraz, aż zostanie to wpisane do KRS. 

– Próbujemy na razie wszystkich metod sądowych, prawnych – zaznaczył.

KW

Fot. Kamila Biedrzycka/screen "Super Express" 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura