Internet
Internet

Żona Ziobry znalazła nową pracę. Patrycja Kotecka rusza do PE

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Patrycja Kotecka zmieniła pracę. Żona wpływowego polityka Zjednoczonej Prawicy, Zbigniewa Ziobry, będzie teraz doradzać europosłom w kampaniach internetowych - podaje portal wpolityce.pl. Wg. nieoficjalnych informacji kobieta już rozpoczęła pracę w PE.

Kotecka zrezygnowała z pracy w zarządzie ubezpieczalni

Przypomnijmy, że w lutym zeszłego roku żona Ziobry odeszła z zarządu dużej firmy ubezpieczeniowej. W zarządzie LINK4 Kotecka była odpowiedzialna za marketing, sprzedaż online oraz dział prawny i cyberbezpieczeństwo. Partnerka Zbigniewa Ziobry potem pełniła w firmie funkcję dyrektora pionu marketingu.

 - Złożyłam rezygnację z funkcji członka zarządu LINK4 z przyczyn osobistych. Planuję dokończyć doktorat i skupić się bardziej na pracy naukowej, co jest trudne do pogodzenia z licznymi obowiązkami w zarządzie Towarzystwa Ubezpieczeń LINK4 - przekazała wówczas portalowi wGospodarce.pl Kotecka.


Media: Kotecka znalazła nową pracę w PE

Patrycja Kotecka-Ziobro, rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim we frakcji EKR. Do jej zadań należeć będzie m.in. doradzanie europosłom w zakresie politycznych kampanii internetowych - ustalił portal wPolityce.pl.

Koteckiej nie można odmówić doświadczenia w dziedzinie marketingu politycznego. "wPolityce" przypomina, że żona Ziobry karierę rozpoczynała jako dziennikarka śledcza m.in. w „Super Expressie” i „Życiu Warszawy”, gdzie otrzymała nawet tytuł Dziennikarki Roku. Od 2006 r. pracowała w TVP, najpierw jako współtwórczyni programów publicystycznych i koordynator projektu TVP INFO, a następnie – do 2009 roku – wiceszefowa Agencji Informacji TVP.

Dramat w rodzinie Ziobrów. Były szef MS ciężko chory

Niestety mąż Patrycji Koteckiej, Zbigniew Ziobro jest w ciężkim stanie. W połowie grudnia Suwerenna Polska wydała krótki komunikat informujący, że obowiązki Ziobry, jako prezesa partii, przejmie Patryk Jaki.

"Odpowiadając na liczne pytania pragniemy poinformować, że w związku z tymczasową nieobecnością, wynikającą z przyczyn zdrowotnych, w najbliższym czasie pracami partii kierować będzie Prezydium, któremu przewodniczyć będzie w zastępstwie Zbigniewa Ziobro - Patryk Jaki. Naszemu Prezesowi życzymy dużo sił i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności Prezesa oraz jego rodziny w czasie rekonwalescencji" – napisano.

Nieoficjalnie wiadomo, że Ziobro zmaga się z nowotworem krtani w zaawansowanym studium.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Patrycja Kotecka. Źródło: Internet

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka