Kinga Rusin broni CPK. Fot. Facebook/Kinga Rusin
Kinga Rusin broni CPK. Fot. Facebook/Kinga Rusin

Kinga Rusin wypowiedziała się na temat CPK. Spadła na nią fala krytyki

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
Piekło zamarzło? Kinga Rusin staje w obronie CPK! Prezenterka niespodziewanie stanęła murem za głośnym projektem, czym rozzłościła swoich fanów. Na słowa krytyki odpowiada: "O tym wszystkim trzeba rozmawiać!".

Spór o CPK. Rząd Tusk ukończy projekt? 

Zamieszanie wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ustaje. Wielkoskalowy projekt, który rozpoczęto jeszcze za rządów Prawa i Sprawiedliwości, w ostatnim czasie zyskał na rozgłosie dzięki kontrowersyjnym decyzjom Donalda Tuska. Przez działania premiera realizacja całego planu zawisła na włosku, a przez krótki moment zdawało się nawet, że padnie decyzja o przerwaniu budowy CPK.

Po burzliwej debacie rząd koalicyjny ogłosił jednak, że planuje ukończyć realizację projektu, ale nie obyło się bez problemów; wiele osób wciąż pozostaje przeciwnych budowie, choćby ze względu na ekologię.


Kinga Rusin broni CPK

Niespodziewanie, do całego dyskursu włączyła się Kinga Rusin. Dziennikarka znana z walki o środowisko nieoczekiwanie stanęła murem za CPK! Na jej Instagramie pojawił się wpis, w którym entuzjastycznie odniosła się do budowy sieci komunikacyjnej.

"CPK? Polacy chcą podróżować i latać jak najwięcej. Z badań światowych wynika, że podróżowanie to jedno z największych marzeń większości ludzi. Gdy będąc w Polsce, rozmawiamy ze znajomymi czy nieznajomymi, mówią nam: Chcemy podróżować tak jak wy. Jest zrozumiałe, że wszyscy, w tym polscy biznesmeni, chcą z Polski móc polecieć bezpośrednio jak najdalej i do jak największej liczby destynacji. Tak jak my: zwiedzając świat, rozwijamy sieć kontrahentów naszej firmy. Dlatego cieszę się, że wczoraj Platforma Obywatelska potwierdziła budowę CPK, ale, że najpierw odbędzie się rzetelna dyskusja o skali tego projektu" – napisała w social mediach Rusin.

Fani oburzeni 

To zdanie oburzyło część jej fanów, którzy zwrócili prezenterce uwagę na ekologiczne aspekty sprawy. Internauci zarzucali w komentarzach: "Wiele miejsc cennych przyrodniczo zniknie. Czy naprawdę potrzebujemy jeszcze więcej latać, produkować, zawłaszczać, niszczyć? Ten rozwój ma drugą stronę medalu i ogromny koszt, nie mówię tu o finansowym. Proszę spojrzeć na plany budowy, na całą infrastrukturę, która ma jej towarzyszyć", na co Rusin odpowiedziała w wymownych słowach: "O tym wszystkim trzeba rozmawiać! Mam nadzieję, że skala projektu będzie mniejsza, rozsądniejsza, z poszanowaniem prawa własności i przyrody"

Salonik

Kinga Rusin broni CPK. Fot. Facebook/Kinga Rusin 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości