fot. Facebook
fot. Facebook

Wellman oburzona na nową TVP. Poszło o zwolnienia

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Dorota Wellman wypowiedziała się na temat ostatnich wydarzeń wokół TVP. Prezenterka nie ukrywa, że niektóre decyzje nowego zarządu stacji są dla niej wprost oburzające. - Jestem oburzona zwolnieniem kobiety w ciąży, bardzo mi się to nie podoba - skomentowała zwolnienie jednej z dziennikarek.

Wellman zabrała głos na temat sytuacji w TVP

Chociaż Dorota Wellman należy do grona najbardziej znanych osób związanych z mediami w Polce, zazwyczaj unika wywiadów i wypowiadania się na temat swojej branży. Gwiazda TVN-u stara się rozdzielać swoje życie zawodowe od prywatnego, jednak są tematy, na które, zdaje się, nie może milczeć. Przykładem tego może być jej ostatnia wypowiedź na temat zmian w TVP zaprowadzonych przez nowy rząd. Temat ten w ostatnich miesiącach rozgrzewał opinię publiczną.

Zdecydowanie najgłośniejszym aspektem "rewolucji" nowego zarządu Telewizji Polskiej jest fakt, że ze stacji zwolniono dziesiątki zasłużonych dziennikarzy. Dorota Wellman w rozmowie ze "Światem Gwiazd" wyznała, co sądzi o całej sytuacji.

Prezenterka stanęła murem za zwolnioną dziennikarką

- Zostawiam formę zwolnień poprzednich prezenterów, chociaż jestem oburzona zwolnieniem kobiety w ciąży, to od razu informuję, że bardzo mi się to nie podoba i uważam, że ta sprawa jest sprawą brzydką, nieprzyzwoitą wobec kobiety w ciąży - komentowała, nawiązując do zwolnienia Małgorzaty Tomaszewskiej, dziennikarki TVP, która straciła pracę na trzy tygodnie przed terminem porodu.


Celebrytce podoba się część zmian w TVP. Pochwaliła Dowbor

Wellman przyznała jednak, że widzi pozytywy w zmianach zaprowadzanych w TVP. Pochwaliła choćby dołączenie Katarzyny Dowbor do ekipy "Pytania na Śniadanie", przy okazji stając w jej obronie.

O nowej prowadzącej flagowej śniadaniówki powiedziała, że " jest doświadczonym dziennikarzem i poradzi sobie w każdej sytuacji".

- Nikomu miejsca nie odbieram. Młodzi ludzie pracują obok nas. (…) Myślę, że powinno być i tak i tak. (…) I młodsi i starsi, i ciemnoskóry i jasnoskóry. Świat jest różny kwadratowy i podłużny, więc ta różnorodność powinna być również w mediach - wyjaśniła.

Salonik

Fot. Dorota Wellman. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura