fot. TVMN
fot. TVMN

Media narodowców zajęły pasmo innej stacji? Operator "jest zaskoczony"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Kolejne zamieszanie wokół Mediów Narodowych, a konkretnie ich stacji telewizyjnej. Portal "Presserwis" donosi, że operator kablowy Vectra jest zaskoczony wejściem do jego oferty stacji TVMN, która znalazła się tam dzięki porozumienia z radomską telewizją Zebrra.tv, przejmując większość jej czasu antenowego. Dostawca usługi informuje, że "poważnie przygląda się sprawie i analizuje dalsze kroki".

Media Narodowe w ofercie kablówki. Vectra nic nie wiedziała

O co chodzi? Kanał Zebrra.tv, który nadaje w ogólnopolskiej sieci Vectra na podstawie porozumienia programowego, udostępnił w tym tygodniu Telewizji Media Narodowe większość swojego czasu antenowego. W koncesji radomskiej telewizji wpisano konieczność emisji tylko 1,5 godziny dziennie programu pod nazwą Zebrra.tv - donosi "Press". Kłopot w tym, że o całej operacji nie wiedział nic właściciel kablówki.

- Nie zawarliśmy żadnej umowy z TVMN i nie zostaliśmy poinformowani o obecności programów TVMN w innych kanałach dostępnych dla naszych abonentów - przekazało serwisowi biuro prasowe Vectry.

- W komunikacji (m.in. w mediach społecznościowych TVMN – przyp. red.) wykorzystano nasze logo i nazwę bez naszej zgody. Zebrra.tv to jeden z nadawców, których kanał znajduje się w naszej ofercie od wielu lat. Jesteśmy zaskoczeni zmianą, traktujemy ją poważnie i analizujemy dalsze kroki. Zaistniałą sytuację będziemy wyjaśniać bezpośrednio z nadawcą - zaznaczono w komunikacie.


Szef TVMN odpowiada: Operator nie powinien się tym zajmować

Pełniący obowiązki prezesa TVMN Piotr Barełkowski nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa on, że operator kablowy nie powinien ingerować w jego porozumienie z radomską telewizją.

- Albo żyjemy w państwie prawa, albo w państwie skandalu politycznego, gdzie na zlecenie jakichś politycznych krzykaczy nagle następuje atak na działającą zgodnie z prawem i podpisującą normalne porozumienia gospodarcze telewizję. Nasza stacja bezdyskusyjnie powinna być w ofercie Vectry, Play i Orange - powiedział dziennikarzom.

Dodał on, że "operatorzy kablowi są operatorami technicznymi, więc nie powinni zajmować się regulacją rynku".

TV Media Narodowe od miesięcy bezskutecznie próbuje się dostać do oferty największych sieci kablowych w Polsce. Dotychczas bezskutecznie.

Telewizja Media Narodowe usunięte z YouTube

Przypomnijmy, że w lutym zeszłego roku kanał Media Narodowe - powiązany ze środowiskiem narodowców - został usunięty z platformy YouTube. Nie wiadomo dokładnie z jakiego powodu. Media Narodowe protestujowały przeciwko cenzurze, a bronił ich ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Potrzebna pilnie ustawa o wolności słowa w Internecie - ogłosił minister sprawiedliwości.

Z tych zapowiedzi niewiele jednak wyszło. Do dzisiaj kanał TVMN jest niedostępny na platformie YouTube, a umieszczony na stronie internetowej odnośnik do niego nie działa.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

MB

Fot. Były prezes TVMN Robert Bąkiewicz. Źródło: Telewizja Media Narodowe

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura