Zakonnica w ZUS-ie. Fot. X/@AInwald
Zakonnica w ZUS-ie. Fot. X/@AInwald

Zakonnica w ZUS-ie. Ten widok zszokował internautów

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 232
Media społecznościowe obiegło zdjęcie zakonnicy, która pracuje w ZUS-ie. "Ta pani jest orzecznikiem ZUS. Świeckie państwo. Ręce mi opadły" – napisał zbulwersowany internauta, który zamieścił w sieci fotografię. Okazuje się, że siostry zakonne wykonują również inne zawody. W Rybniku służebnica boża jest ginekologiem.

Siostra zakonna w ZUS-ie

Użytkownik platformy X, który w swoim biogramie ma informację, że należy do grupy "silnych razem", opublikował zdjęcie zakonnicy siedzącej przy biurku w jednym z zakładów ZUS. Kobieta ma na sobie zawieszony identyfikator z logo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

"Ta pani jest orzecznikiem ZUS. Świeckie państwo. Ręce mi opadły" – napisał internauta, zamieszczając zdjęcie kobiety w zakonnym habicie. Post postanowił usunąć po jakimś czasie. 


Do wpisu odniósł się historyk Stanisław Żerko. "Autor tweeta jest chyba zdania, że skoro zakonnica, to powinna zamknąć się w klasztorze. Otóż, proszę Pana, niektóre zakonnice mają nawet stopień doktora nauk medycznych. A habit - na razie? - nie jest w Polsce powodem usuwania z funkcji zawodowych" – napisał.


Siostra ginekolog 

Ten przypadek nie jest niczym nowym w Polsce. Agnieszka Huf z "Gościa Niedzielnego" podzieliła się historią s. Augustyny Milej, która jest ginekologiem, a specjalizuje się w naprotechnologii. "W Rybniku przyjmuje siostra zakonna - ginekolog. Dostać się do niej trudno, jest oblegana, bo jest fantastycznym specjalistą. Habit czy jego brak - nie ma różnicy, ważne są kwalifikacje i podejście do pacjenta" – napisała na X.

Jak dodaje Huf, s. Augustyny Milej pomogła wielu parom, które bezskutecznie starały się o dziecko. Z tego też względu dostała przydomek "siostra-bocian". Siostry zakonne możemy spotkać nie tylko w kościołach i klasztorach. Są one obecne w przytułkach, szpitalach, hospicjach, domach opieki, w przedszkolach, uniwersytetach i w mediach. 

W Polsce mamy 106 zgromadzeń zakonnych czynnie działających, w których jest 17000 sióstr, mieszkających w 2113 domach zakonnych na terenie wszystkich diecezji. 

MP

Zakonnica w ZUS-ie. Fot. X/@AInwald

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo