Fot. Strike King
Fot. Strike King

Zacznie się już 20 kwietnia. II edycja Strike King to gwarancja spektakularnych nokautów

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Już 20 kwietnia w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się II Gala Strike King. W ringu zobaczymy masę sportowców, którzy stoczą pojedynki w formule K-1, a format walk zostanie urozmaicony - zawodnicy będą rywalizować w małych rękawicach. Ta formuła gwarantuje emocje i widowiskowe nokauty, których świadkami mogliśmy być podczas I Gali Strike King.

Strike King 20 kwietnia w Krakowie

20 kwietnia 2024 r. w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się II Gala Strike King. Znamy już praktycznie wszystkich zawodników, którzy wezmą w niej udział. W ringu pojawią się m.in. znana z premierowej edycji Vanessa Romanowski, która zmierzy się z Catariną Jorge. W ramach main eventu zmierzą się w ringu Damian Piskorz z Francuzem Assane Bafetą, czy zwycięzca turnieju podczas I Gali Karol Łasiewicki, który w co-main evencie skrzyżuje rękawice z Robertem Krasoniem. 

Równolegle z kolejną edycją gali kontynuowany jest projekt Strike King League, który ma na celu promocję utalentowanych fighterów młodego pokolenia. Jest to nowatorski pomysł na rozgrywki w systemie ligowym. Zwycięzca tych zmagań otrzyma 100 000 złotych nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Po pierwszej kolejce liderem jest Damian Pająk, który pokonał przez KO Szymona Dałka i z pięcioma punktami na koncie przewodzi stawce zmagań. Na drugiej lokacie plasuje się Maciej Karpiński, który ma za sobą wygraną na punkty walkę z Krzysztofem Mariańczykiem i w efekcie trzy punkty.


Podczas wydarzenia zobaczymy także czteroosobowy turniej o 20 tys. zł. Federacja ogłosiła nazwiska wszystkich zawodników, którzy powalczą o główną nagrodę, są nimi: Bartosz Botwina, Luca Anglesio, Patryk Magnucki i Filip Szostak.

Oficjalny trailer i bilety na Strike King 

Federacja wypuściła w czwartek oficjalny trailer drugiej edycji Strike King. Zobaczymy w nim m.in. wypowiedzi Karola Łasiewickiego czy Damiana Piskorza.

Federacja Strike King zapowiada, że w najbliższym roku odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń, w tym trzy kolejne główne gale – każda o konkretnej porze roku. Już wiemy, że tegoroczną wiosnę organizatorzy przywitają z fanami sportów walki 20 kwietnia w Krakowie. Bilety na II Galę Strike King są już dostępne na stronie internetowej www.strikekingfestival.pl. Wejściówek z dnia na dzień jest coraz mniej, wiec nie warto zostawiać decyzji na ostatnią chwilę. 

Dla tych, którym nie uda się zakupić wejściówek, organizacja umożliwia zakup PPV w cenie 29 zł. 

Salon24 jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

Mateusz Pacak

fot. Strike King 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport