Tom Hanks ze swoim nowym samochodem - Fiatem 126p. Fot. Monika Jaskólska / Facebook
Tom Hanks ze swoim nowym samochodem - Fiatem 126p. Fot. Monika Jaskólska / Facebook

Tom Hanks – szczęśliwy posiadacz Fiata 126p! Akcja charytatywna i promocja Polski w jednym

Redakcja Redakcja Popkultura Obserwuj temat Obserwuj notkę 24

Wprost z Bielska-Białej do Los Angeles zawędrował kultowy maluch. Za kierownicą, jako właściciel, usiadł słynny hollywoodzki aktor.

Cała historia zaczęła się jesienią 2016 r. Monika Jaskólska z Bielska-Białej trafiła w internecie na zdjęcia Toma Hanksa z kilkoma Fiatami 126p. W Budapeszcie, w trakcie kręcenia zdjęć do filmu, hollywoodzki gwiazdor zawędrował na Zlot Maluchów – auta wydały mu się godne pokazania w sieci.  

Monika Jaskólska, fanka aktora, błyskawicznie wpadła na pomysł akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Inicjatywę wsparł Rafał Sonik, polski kierowca rajdowy i przedsiębiorca. Zbiórkę pieniędzy na zakup i solidny remont auta połączono z akcją charytatywną – część zebranych środków trafi do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej. Ponadto Tom Hanks zadeklarował, że wspomoże tę placówkę medyczną.

Tom Hanks: .„Ten biały kolor jest niesamowity!”. Materiał filmowy: x-news


Słynny aktor odebrał malucha 30 listopada w rezydencji polskiego konsula generalnego w Los Angeles. Radosny i zaintrygowany artysta serdecznie przyjął oryginalny prezent. – Żałuję, że nie da się odsunąć tylnego siedzenia troszkę do tyłu. Nie ukrywam, że było mi trochę ciasno, ale dostałem instrukcję, jak włączyć silnik, wiem, jak zapalić światła, jak otworzyć bagażnik – komentował na bieżąco pierwsze minuty w maluchu. 

Aktor opowiada, że początkowo nie traktował pomysłu serio – ale szybko zmienił zdanie. Maluch był dla niego bardzo dziwnym pojazdem, ale zaangażowanie w akcję Moniki Jaskólskiej i jej współpracowników, a także bliższe zapoznanie się z historią samochodu i szlachetnym charytatywnym celem przekonało go.

Tom Hanks poprosił, by zarejestrować malucha na niego i jego żonę. Jak zapowiedział podczas spotkania: „Może nie pojadę nim do Utah czy do Las Vegas, ale z pewnością wybiorę się na przejażdżkę po mieście”.

Fiat 126p trafił w Polsce na taśmę w 1973 r. Zszedł z niej w 2000 r. Miejsce produkcji to Fabryka Samochodów Małolitrażowych „Polmo” Bielsko-Biała w Bielsku-Białej oraz w Tychach. 

Czy Waszym zdaniem to trafiona promocja Polski w wielkim świecie amerykańskiego show-biznesu?

Źródło: TVN24, bielskobiala.naszemiasto.pl

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura