Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5149 notek 11852371 odsłon
Salon24 news, 7 grudnia 2017 r.

Komisja Europejska chce ukarać Polskę za nieprzyjęcie imigrantów

1922 143 0 A A A
Frans Timmermans. Fot. PAP/EPA
Frans Timmermans. Fot. PAP/EPA

Polska, Węgry i Czechy będą odpowiadać przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej za niezastosowanie się do planu relokacji uchodźców. Mogą nam grozić poważne kary finansowe.

- Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania - poinformowała KE w oficjalnym komunikacie.

Jak przyznał Frans Timmermans, długo wstrzymywał się przed postawieniem m.in. Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości. Stwierdził, że nadrzędną wartością Unii Europejskiej jest solidarność, a tej wymienione kraje nie przestrzegają. Rząd Ewy Kopacz w 2015 roku zgodził się przyjąć ok. 7 tys. uchodźców do naszego kraju. PiS nie wypełniło tej deklaracji.


Relokację imigrantów ostro krytykuje Viktor Orban. Z kolei Czesi przyjęli tylko nieznaczną część z narzuconych kwot. Jednorazowa grzywna, jaką może zasądzić Trybunał Sprawiedliwości, to nawet 4 mln euro. UE może również nałożyć karę dzienną za niedostosowanie się do dyrektyw od momentu ogłoszenia wyroku - od ponad 1700 euro do 34 tys.

Źródło: PAP

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Opublikowano: 07.12.2017 12:29. Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 12:31.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka