Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
70 obserwujących 3958 notek 8981456 odsłon
Salon24 news, 7 grudnia 2017 r.

Komisja Europejska chce ukarać Polskę za nieprzyjęcie imigrantów

1862 143 0 A A A
Frans Timmermans. Fot. PAP/EPA
Frans Timmermans. Fot. PAP/EPA

Polska, Węgry i Czechy będą odpowiadać przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej za niezastosowanie się do planu relokacji uchodźców. Mogą nam grozić poważne kary finansowe.

- Komisja wszczęła przeciwko Republice Czeskiej, Węgrom i Polsce postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Odpowiedzi udzielone przez te trzy państwa członkowskie nie zostały uznane za zadowalające i Komisja postanowiła przejść do następnego etapu postępowania - poinformowała KE w oficjalnym komunikacie.

Jak przyznał Frans Timmermans, długo wstrzymywał się przed postawieniem m.in. Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości. Stwierdził, że nadrzędną wartością Unii Europejskiej jest solidarność, a tej wymienione kraje nie przestrzegają. Rząd Ewy Kopacz w 2015 roku zgodził się przyjąć ok. 7 tys. uchodźców do naszego kraju. PiS nie wypełniło tej deklaracji.


Relokację imigrantów ostro krytykuje Viktor Orban. Z kolei Czesi przyjęli tylko nieznaczną część z narzuconych kwot. Jednorazowa grzywna, jaką może zasądzić Trybunał Sprawiedliwości, to nawet 4 mln euro. UE może również nałożyć karę dzienną za niedostosowanie się do dyrektyw od momentu ogłoszenia wyroku - od ponad 1700 euro do 34 tys.

Źródło: PAP

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Opublikowano: 07.12.2017 12:29. Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 12:31.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poprawione.
  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.

Tematy w dziale Polityka