Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
93 obserwujących 5370 notek 12494889 odsłon
Salon24 news, 17 kwietnia 2018 r.

Polska dogada się z KE? "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

2391 155 0 A A A
Donald Tusk. fot. Flickr/Raul Mee (EU2017EE)
Donald Tusk. fot. Flickr/Raul Mee (EU2017EE)

Negocjacje pomiędzy Polską a Komisją Europejską utknęły w martwym punkcie. Co więcej, osiągnięciu porozumienia może przeszkodzić szef Rady Europejskiej Donald Tusk - relacjonuje z Brukseli dziennikarka rozgłośni RMF FM.

- Wydaje się, że jest to najtrudniejszy moment w tych rozmowach, które mają doprowadzić do wycofania wobec Polski art. 7 Traktatu UE - pisze RMF FM.

Z relacji korespondentki RMF FM w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon, wynika że porozumieniu Polski z Komisją Europejską niespodziewanie może zaszkodzić Donald Tusk. Dziennikarka cytuje wypowiedź jednego z polskich dyplomatów, który wskazuje że szef Rady Europejskiej ma do porozumienia chłodne podejście. – Nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza – stwierdził. Z kolei ze słów innego rozmówcy korespondentki RMF FM wynika, że "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także". Wyobraźnię europejskich polityków ma pobudzać sprawa zatrzymania polityka PO Stanisława Gawłowskiego.

Dziennikarka RMF FM wskazuje, że dobrej atmosferze wokół Polski nie będzie sprzyjał fakt, że pod koniec rozmów mających prowadzić do porozumienia pomiędzy Polską a Komisją, Donald Tusk ma stawić się w sądzie jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego.

"Wezwanie Tuska, choć zaplanowane dużo wcześniej (informacje o tym została podana w styczniu), może zostać odebrane w Brukseli jako "nękanie" przewodniczącego Rady Europejskiej przez PiS i zaszkodzić porozumieniu z KE. Zwłaszcza, jeżeli Tusk będzie przedstawiać się jako ofiara upolitycznionego sądownictwa..."– pisze dziennikarka.

źródło: RMF FM

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 17.04.2018 09:06. Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 12:36.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka