108 obserwujących
5770 notek
13834k odsłony
2391 odsłon

Polska dogada się z KE? "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje"

Donald Tusk. fot. Flickr/Raul Mee (EU2017EE)
Donald Tusk. fot. Flickr/Raul Mee (EU2017EE)
Wykop Skomentuj155

Negocjacje pomiędzy Polską a Komisją Europejską utknęły w martwym punkcie. Co więcej, osiągnięciu porozumienia może przeszkodzić szef Rady Europejskiej Donald Tusk - relacjonuje z Brukseli dziennikarka rozgłośni RMF FM.

- Wydaje się, że jest to najtrudniejszy moment w tych rozmowach, które mają doprowadzić do wycofania wobec Polski art. 7 Traktatu UE - pisze RMF FM.

Z relacji korespondentki RMF FM w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon, wynika że porozumieniu Polski z Komisją Europejską niespodziewanie może zaszkodzić Donald Tusk. Dziennikarka cytuje wypowiedź jednego z polskich dyplomatów, który wskazuje że szef Rady Europejskiej ma do porozumienia chłodne podejście. – Nie ma z jego strony wsparcia, ale też niespecjalnie przeszkadza – stwierdził. Z kolei ze słów innego rozmówcy korespondentki RMF FM wynika, że "Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także". Wyobraźnię europejskich polityków ma pobudzać sprawa zatrzymania polityka PO Stanisława Gawłowskiego.

Dziennikarka RMF FM wskazuje, że dobrej atmosferze wokół Polski nie będzie sprzyjał fakt, że pod koniec rozmów mających prowadzić do porozumienia pomiędzy Polską a Komisją, Donald Tusk ma stawić się w sądzie jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego.

"Wezwanie Tuska, choć zaplanowane dużo wcześniej (informacje o tym została podana w styczniu), może zostać odebrane w Brukseli jako "nękanie" przewodniczącego Rady Europejskiej przez PiS i zaszkodzić porozumieniu z KE. Zwłaszcza, jeżeli Tusk będzie przedstawiać się jako ofiara upolitycznionego sądownictwa..."– pisze dziennikarka.

źródło: RMF FM

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj155
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka