162 obserwujących
8912 notek
23575k odsłon
2669 odsłon

Skargi policjantów na wiceministra Zielińskiego. "Mamy dość chodzenia do kościoła za nim"

Policjanci z Suwałk kierują apele o dymisję wiceministra Jarosława Zielińskiego.
Policjanci z Suwałk kierują apele o dymisję wiceministra Jarosława Zielińskiego.
Wykop Skomentuj106

Politycy PO upublicznili listy od suwalskich policjantów, którzy skarżą się na traktowanie przez wiceministra Jarosława Zielińskiego. Wiceszef MSWiA odpiera zarzuty, twierdząc, że to element nagonki mediów i opozycji.  

Policjanci mają od dwóch lat pilnować domu Jarosława Zielińskiego, przebierać się w mundury Służby Ochrony Państwa na uroczystościach oraz muszą chodzić za wiceministrem do kościoła na msze - tak wygląda sytuacja w skargach, które napływają z miejskiej komendy policji w Suwałkach.

Donosy policjantów na Zielińskiego

"Policjanci w województwie są zmuszani podkreślamy zmuszani do uczestniczenia w mszach świętych!!! Durnych nikomu niepotrzebnych uroczystościach, do których angażowani są policjanci zamiast pracować na ulicy. Teraz policjant to ma chodzić do kościoła, a nie na służbę" - żalą się policjanci z Sejn, Augustowa i Grajewa. Ich list udostępniła w sieci posłanka PO, Bożena Kamińska. 

"W Komendzie w Augustowie i Sejnach zostały nadane nowe sztandary każdy razem z imprezą to koszt ok. 40 tys. zł" - wyliczają funkcjonariusze. "Uroczystości za Zielińskiego są praktycznie co tydzień, czasem co dwa tygodnie! (…) Katastrofa smoleńska, żołnierze wyklęci, 3 maja, przekazanie radiowozu, uroczysta odprawa spotkanie z leśnikami, strażakami, odsłonięcie pomnika" - czytamy w skardze na wiceministra Zielińskiego.

"Mamy dość chodzić do kościoła za tym panem. Proszę nie wierzyć w zapewnienia komendantów, że policjanci idą z własnej woli! Są zmuszani po to by ten pan patrzył, jak to służby się pięknie organizują, modlą się w kościołach. Do tego przyjeżdża on ciągle przekazać radiowóz, to dać coś innego" - wskazują policjanci. Jak twierdzą, na jakichkolwiek uroczystościach musi być obstawa minimum 20 funkcjonariuszy - nawet w czasie wolnym powinni poświęcić cztery godziny na uczestnictwo w danych obchodach. 

Na koniec, policjanci w anonimowym liście domagają się dymisji Jarosława Zielińskiego. "Proszę zrobić wszystko, by tego barona odwołać ze stanowiska dopóki jeszcze policjanci chcą służyć, bo jeszcze trochę tych jego uroczystości i ludzie nie wytrzymają będą odchodzić z pracy" - podkreślają. 

Policjanci przebrani w SOP 

To jednak nie wszystko. - Dlaczego i z jakiego powodu jeden z patroli policji w Suwałkach od blisko dwóch lat pilnuje całą dobę posesji pana wiceministra Jarosława Zielińskiego? Z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa podczas uroczystości, w których bierze udział pan wiceminister Zieliński? - pytała posłanka Kamińska w Sejmie 9 listopada w czasie debaty. To wiedza, która wynika z anonimowych donosów na wiceszefa MSWiA. 

Kamińska stwierdziła, że w Suwałkach zdarzył się przypadek zatrudnienia księdza w jednej z komend. Kapłan był wożony policyjnym radiowozem - napisali zbuntowani funkcjonariusze. Inny zarzut dotyczy akcji "błysk". Policjanci w miejscach zagęszczonego ruchu mieli włączać światła błyskowe i stać bezczynnie kilkadziesiąt minut. Tylko po to, by być widocznym. Funkcjonariusze używali świateł błyskowych również w czasie powrotu wiceministra Zielińskiego z Warszawy do Suwałk. 

Zieliński: To historie wyssane z palca 

- Minister Joachim Brudziński polecił wyjaśnienie tej sprawy panu ministrowi Zielińskiemu w trybie pilnym i myślę, że ona będzie wyjaśniona - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker w TVN24. 

Jaka jest reakcja samego Zielińskiego? - Część mediów i polityków opozycji w odwecie za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób usiłuje mnie ośmieszyć i skompromitować powielając wyssane z palce historie na mój temat. Jest to aż nadto czytelne komu i czemu ma służyć ta nagonka - skomentował wiceminister. 

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Wykop Skomentuj106
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo