Przedstawiciele KE nie potwierdzili na piątkowym spotkaniu konieczności realizacji przekopu Mierzei Wiślanej.
Przedstawiciele KE nie potwierdzili na piątkowym spotkaniu konieczności realizacji przekopu Mierzei Wiślanej.

Źródło KE: Polska nie powinna podejmować żadnych prac dotyczących Mierzei Wiślanej

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 304

Polska nie powinna podejmować żadnych pracy ws. budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną; przedstawiciele KE nie potwierdzili na piątkowym spotkaniu konieczności realizacji tego projektu - przekazało PAP w piątek źródło unijne. 

Kilka godzin wcześniej Michał Kania, dyrektor biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, poinformował, że po piątkowym spotkaniu w Brukseli przedstawiciele Komisji Europejskiej potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. 

Polecamy: KE za budową kanału przez Mierzeję Wiślaną. Greenpeace: Polityczny wyrok na przyrodę

– Po formalnym przedłożeniu projektu do Komisji zbadamy jego zgodność z prawem UE. Służby Komisji przypomniały, że w oczekiwaniu na ostateczną decyzję Komisji nie należy podejmować żadnych prac – przekazało PAP źródło z KE zbliżone do rozmów w tej sprawie. 

image
Mierzeja Wiślana.

W poniedziałek organizacje ekologiczne wezwały Komisję Europejską do interwencji w sprawie planowanego przekopu. Ich zdaniem działania rządzących w tej sprawie są nielegalne. Prace na miejscu planowanego przekopu już się rozpoczęły. Wycięto m.in. drzewa w pasie, w którym ma powstać kanał. 

Czytaj: Rosja sprzeciwia się rozkopowi Mierzei Wiślanej. Z troski o "ekologię" apeluje do Polski

Mierzeja Wiślana i Zalew Wiślany są częścią obszaru Natura 2000 dlatego Komisja Europejska jest w dialogu z polskimi władzami w sprawie planowanej inwestycji. 


Źródło: PAP 

KW 

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka