149 obserwujących
7795 notek
20523k odsłony
2870 odsłon

Posłankom puściły nerwy. Mazurek obraziła Skowrońską, Gasiuk-Pihowicz - Wassermann

Wymiana zdań między Krystyną Skowrońską a Beatą Mazurek w Sejmie, fot. x-news
Wymiana zdań między Krystyną Skowrońską a Beatą Mazurek w Sejmie, fot. x-news
Wykop Skomentuj65

Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała do Małgorzaty Wassermann, że ta weszła do polityki "na plecach ojca", z kolei posłanka Krystyna Skowrońska poczuła się dotknięta tym, że Beata Mazurek nazwała ją "blondynką". Obie sprawy mają trafić do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej.

W czasie dyskusji na czwartkowym posiedzeniu komisji sprawiedliwości i praw człowieka, która rozpatrywała przygotowany przez PiS projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym wraz z autopoprawką, między posłanką Gasiuk-Pihowicz a wiceszefową komisji Małgorzatą Wassermann doszło do ostrej wymiany zdań.

Po tym, jak Wassermann stwierdziła, że wypowiedzi Gasiuk-Pihowicz "nie da się słuchać", posłanka PO-KO powiedziała: - Pani Wassermann, naprawdę, niech pani znajdzie swoje miejsce w szeregu (...), wybory krakowskie są dla pani bardzo ważnym wyznacznikiem. - Życzę 120 tys. głosów w jakichkolwiek wyborach - odparła posłanka PiS. - Na plecach ojca - skwitowała z kolei jej słowa posłanka Gasiuk-Pihowicz.

Przypominamy, że Zbigniew Wassermann zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

Słowa Gasiuk-Pihowicz wywołały falę krytyki. Na Twitterze nazwaną ją nawet "polityczną chuliganką".


Posłanka PO-KO, gdy emocje opadły, powiedziała, że przeprosiła Wassermann "za te niepotrzebne słowa". - To powinno skończyć sprawę - oceniła.

Małgorzata Wassermann nie będzie kierować wniosku do komisji etyki przeciwko Kamili Gasiuk-Pihowicz, ale zamierza to zrobić jej partyjna koleżanka Anna Milczanowska.

Do spięcia doszło też w nocy między rzeczniczką PiS Beatą Mazurek a posłanką PO-KO Krystyną Skowrońską. Skowrońska z mównicy sejmowej protestowała przeciw sposobowi prowadzenia obrad przez Mazurek. - Pani różnie traktuje posłów PiS i innych - powiedziała posłanka PO-KO. - Mam dużo cierpliwości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani - skomentowała ten zarzut prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu.


- Wczoraj padły słowa w stosunku do mnie jako blondynki obraźliwe. Czy PiS wszystkie blondynki tak traktuje, swoje koleżanki w klubie również? - mówiła dziennikarzom Skowrońska. - To są słowa skandaliczne i w tym zakresie cieszę się z solidarności kolegów, będę składała wniosek do komisji etyki, takie słowa nie powinny paść - podkreśliła.

Skowrońska zaznaczyła, że oczekuje od wicemarszałek Sejmu przeprosin. - W imieniu własnym, pełnionego mandatu, ale również wszystkich kobiet. Nie mogą być kobiety obrażane. To jest żenujące, że w tym przypadku pani (wice)marszałek okazała się damskim bokserem - powiedziała Skowrońska.

ja

Wykop Skomentuj65
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka