Kaczyński po ogłoszeniu wyników wyborów: Rozstrzygający bój będzie jesienią

Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. PAP/Jakub Kamiński
Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Fot. PAP/Jakub Kamiński

- Przed naszymi europarlamentarzystami stoją ogromne zadania. Rozstrzygający bój będzie jesienią - powiedział na gorąco podczas powyborczej konwencji prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Trzeba go docenić - przekazał wyborcom lider partii rządzącej. PiS uzyskało poparcie 42,4 proc. i zapewniło sobie 24 mandaty w Parlamencie Europejskim - to dane pracowni IPSOS, która wykonała badanie exit poll.

Wybory do europarlamentu: PiS zdecydowanie wygrywa z Koalicją Europejską

- Dziś jest bardzo ważny dzień. Trzeba docenić autonomiczną wartość naszego zwycięstwa - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Musimy też zwyciężyć i to jeszcze bardziej zwyciężyć niż teraz. To jest ogromne wyzwanie, któremu musimy podołać - komentował sondażowy wynik PiS.

- Mam nadzieję, że będziemy się cieszyć w październiku w tym samym miejscu, bo ono przynosi nam szczęście. Czeka nas wtedy rozstrzygający bój - ocenił Kaczyński. - Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy przez cały ten czas z ogromnym wysiłkiem nie rezygnowali, pracowali i jeszcze raz pracowali - dodał prezes PiS, a jako dwie kluczowe osoby w odniesieniu sukcesu wymienił Mateusza Morawieckiego i Beatę Szydło.

Zobacz galerię zdjęć:

Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński
Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński Radość w sztabie PiS, fot. PAP/Jakub Kamiński +1 zdjęcie +2 zdjęcia


Musimy uzyskać jesienią jeszcze więcej i rządzić samodzielnie.


Kaczyński wyszedł po kilku minutach ponownie na mównicę i podziękował wyborcom, którzy wzięli udział w wyborach i oddali głos na Zjednoczoną Prawicę. - Osiągnęliśmy bardzo dużo, ale to, jak mawiał pewien poeta, za mało, za mało, za mało - zaznaczył szef PiS. - Musimy uzyskać jesienią jeszcze więcej i rządzić samodzielnie - przekonywał Kaczyński.


- Chcielibyśmy, by zrozumieli naszą chęć do ulepszania Polski nie tylko ci, którzy nas nie poparli, ale też ci, którzy w ogóle do wyborów nie poszli. Frekwencja może być w tym roku rekordowa, musimy uzyskać wiele, wiele milionów głosów, by zabezpieczyć los polskich rodzin. Byśmy mieli piękną, polską przyszłość. Taką, na jaką zasługuje nasz naród - zakończył przemówienie Kaczyński.


GW

Lubię to! Skomentuj113 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka