136 obserwujących
6884 notki
17727k odsłon
3359 odsłon

Greta Thunberg poparła Ingę Zasowską. "Spotyka ją niewyobrażalny hejt"

Inga Zasowska prowadzi wakacyjny strajk klimatyczny.
Inga Zasowska prowadzi wakacyjny strajk klimatyczny.
Wykop Skomentuj223

Nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla 16-letnia Greta Thunberg udzieliła wsparcia Indze Zasowskiej. 13-letnia uczennica prowadzi strajk klimatyczny w każdy piątek przed Sejmem.

Szwedzka aktywistka ekologiczna poparła wakacyjny protest Ingi Zasowskiej na Twitterze. Greta Thunberg zachęciła wszystkich do solidarnego wsparcia dla Polki i dodała, że inicjatorka strajku spotyka się z "niewyobrażalnym hejtem".

- To 13-letnia Inga Zasowska. Jest uczennicą, strajkującą z powodu zmian klimatycznych przed polskim parlamentem. To prawdziwa bohaterka, walczy o przyszłość wszystkich. Z tego powodu otrzymuje niewyobrażalną ilość hejtu. Proszę, dajcie jej - i wszystkim w jej sytuacji - pełne wsparcie - napisała Thunberg.

Poseł z partii Gowina o Indze Zasowskiej: "Trudno o dziewczynce powiedzieć rezolutna"

Inga Zasowska chce zwrócić uwagę wszystkich polityków - a szczególnie rządzącym - na potrzebę walki z globalnym ociepleniem. Do protestu skłoniła ją mama. Czego oczekuje od władz? - Realizacji porozumienia paryskiego z 2015 r., które mówi o zatrzymaniu globalnego ocieplenia na poziomie 2 st. Celsjusza, a w razie możliwości - 1,5 stopnia - mówiła w "Gazecie Wyborczej" protestująca dziewczynka.

13-latka wzoruje swój strajk na inicjatywie Grety Thunberg, która walczy o zmiany dla środowiska naturalnego w Szwecji. W 2018 roku zainicjowała strajk 9 września pod budynkiem Riksdagu. Protest trwa w każdy piątek do dzisiaj. Thunberg żąda redukcji emisji dwutlenku węgla oraz respektowania porozumienia paryskiego. Szwedzka nastolatka zauważyła analogiczne działanie Ingi Zasowskiej i rozpropagowała jej wakacyjny strajk. W ślad za 16-letnią Gretą poszli inni uczniowie na całym świecie, domagając się radykalnych zmian w polityce ekologicznej.

                    

image
Greta Thunberg, która zainicjowała strajk klimatyczny w Szwecji.

Thunberg jedną z 25 najbardziej wpływowych nastolatków na świecie według wpływowego tygodnika "Time". Aktywistka klimatyczna zebrała tytuł "Kobiety Roku 2019" w Szwecji. Politycy ze Skandynawii zgłosili kandydaturę Thunberg do Pokojowej Nagrody Nobla.

- Dziękuję Ci Greta za wsparcie i miłe słowa. Wiele to dla mnie znaczy. Podziwiam Twoje zaangażowanie - odpowiedziała Inga Zasowska.


GW

Wykop Skomentuj223
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości