153 obserwujących
8119 notek
21424k odsłony
5415 odsłon

TVP Info publikuje nowe taśmy Neumanna. Były działacz PO: Był nagrywany przez ponad rok

Sławomir Neumann. fot. screen Youtube
Sławomir Neumann. fot. screen Youtube
Wykop Skomentuj275

Sławomir Neumann po zapowiedzi publikacji jego rozmów zrezygnował z szefostwa w klubie KO-PO.

Działacz PO: Sławomir Neumann gardzi generalnie ludźmi, którzy nie są z nim

Były polityk w wywiadzie dla TVP Info, mimo że nie ujawnił swojej tożsamości stwierdził, że Neumann na pewno wie, kim on jest. Działacz przyznał, że boi się b. szefa klubu PO-KO, bo - jak twierdzi - jest to osoba mściwa i może być żądna odwetu.

Pytany o to, ile jest nagranych rozmów z udziałem Neumanna, odpowiedział, że nie jest w stanie określić ich ilości. Sławomir Neumann był nagrywany na przestrzeni ponad roku. Nagrywany był w związku z tym, że wywierał presję na tczewskich działaczy PO, zmuszał tczewskich działaczy PO do wyboru Adama Korola na przewodniczącego PO w Tczewie - powiedział działacz. Jego zdaniem Neumann miał swojego kandydata "w teczce" i przymuszał tczewskich działaczy do takiego wyboru. Jednocześnie, przekonywał były działacz, Neumann "usuwa" z szeregów PO ludzi, którzy mają inną koncepcję funkcjonowania partii w Tczewie.

Na pytanie, czy wiedział o takiej sytuacji lider PO Grzegorz Schetyna, były działacz odpowiedział, że "doskonale", m.in. od niego. Dopytywany, co lider PO z tym zrobił, b. działacz odparł, że nic. Pewnie łączą ich wspólne interesy. Wspólne sprawy. Ja z Grzegorzem Schetyną na ten temat rozmawiałem parokrotnie - powiedział. W rozmowach z liderem PO działacz z Tczewa miał m.in. przywoływać słowa Neumanna, z których wynikało, że nie zamierza on przeprowadzić demokratycznych wyborów na obsadzenie partyjnych funkcji.

Neumann "usuwa" z szeregów PO ludzi, którzy mają inną koncepcję funkcjonowania partii.

Według mężczyzny w tczewskiej Platformie do chwili obecnej nie ma demokratycznie wybranego szefa i rządzi nią "niejaki komisarz", wskazany przez Neumanna i niemający poparcia wśród członków PO. Nie ma demokracji - podkreślił. Sławomir Neumann gardzi generalnie ludźmi, którzy nie są z nim - dodał.

Dopytywany, jak Neumann pozbywa się niesprzyjających mu osób, odpowiedział, że w różny sposób. Cel jest prosty: po prostu usunięcie tego człowieka z szeregów- powiedział. Na przykład ja zostałem zawieszony w prawach członka - wskazał, zastrzegając jednocześnie, że sam odszedł z Platformy.

Pytany o pozycję Neumanna na Pomorzu, mężczyzna przyznał, że wydaje mu się dość duża. Ale wydaje mi się, że jest to ściśle związane z tym, że jest to pierwszy przyboczny Grzegorza Schetyny - podkreślił. "Generalnie w szeregach PO mówi się negatywnie o działalności Neumanna jako szefa PO na Pomorzu" - dodał. Jego zdaniem Neumann jest czarną postacią PO. Wśród innych liderów PO Neumann, w jego ocenie, wyróżnia się chamstwem, pogardą dla drugiego człowieka, językiem niezwykle wulgarnym, a metody, które stosuje, również są "niezwykłe".

KJ

Wykop Skomentuj275
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka