154 obserwujących
7974 notki
21022k odsłony
2770 odsłon

Donald Tusk napisał książkę pt. "Szczerze". "Uczciwi nie mają się czego obawiać"

Donald Tusk napisał książkę. Będzie wydawniczy sukces? Fot. consilum.europa.eu
Donald Tusk napisał książkę. Będzie wydawniczy sukces? Fot. consilum.europa.eu
Wykop Skomentuj190

12 grudnia ukaże się książka Donalda Tuska zatytułowana "Szczerze", która ma opowiadać m.in. o kulisach europejskiej polityki. "Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać" - tak szef Rady Europejskiej skomentował zapowiedź książki na Twitterze.

"To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu" - czytamy na stronach wydawnictwa.

W książce mają znaleźć się też "wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona".

"Ale "Szczerze" to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem" - napisało Wydawnictwo Agora, wydawca książki szefa Rady Europejskiej.


Zapowiedź książki Tuska zelektryzowała internautów. Twitter zalał się cytatami z różnych wypowiedzi byłego premiera z hashtagiem #szczerze oraz zdjęciami uśmiechniętego polityka, co ma oznaczać "szczerzenie się". Nie brak i bardziej poważnych komentarzy.
To nie pierwsza książka Donalda Tuska. Był autorem wielu publikacji historycznych na temat miejscowości na Pomorzu, w tym pięciotomowej serii "Był sobie Gdańsk", oraz wydawcą pierwszego w dziejach elementarza kaszubskiego.

Głośną publikacją była wydana w 2005 roku "Solidarność i duma". Jest to z jednej strony komentarz do wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce ostatniego ćwierćwiecza, z drugiej zaś osobista refleksja nad obecną sytuacją kraju. "Pisanie nie jest moją pasją. Polska jest moją pasją. Jeśli brzmi to pretensjonalnie, nic na to nie poradzę - tak jest" - zapowiadał Tusk, ówcześnie polityk PO, tę książkę.

"Z jednej strony musimy pokonać siły chroniące zgniłe status quo, a więc tych wszystkich, którzy z hasłem obrony III Rzeczpospolitej i demokracji na ustach bronią tak naprawdę swoich przywilejów politycznych i finansowych oraz pozostałości dawnego ustroju. Z drugiej strony musimy zatrzymać tych, którzy w imię przełomu pragną wszystko wywrócić do góry nogami, a w rzeczywistości zawracają nas do punktu wyjścia" - czytamy w opisie wydawnictwa Słowo / obraz terytoria, wydawcy "Solidarności i dumy".

ja

Wykop Skomentuj190
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka