379 obserwujących
1785 notek
4531k odsłon
2499 odsłon

Czy Was "pogięło" w UM Gdańsk? Złoty Budda z PO

Wykop Skomentuj133

Samorząd terytorialny ma dbać o harmonijny rozwój i organizację przestrzeni terytorialnej. Działa na rzecz tych, którzy owo terytorium samorządowe stanowią. Może podejmować inicjatywy i współpracę z innymi samorządami, zawsze w ramach przysługujących im praw i w zgodnie z zadaniami określonymi ustawami. Samorząd może prowadzić spór z władzą rządową. Tylko w zakresie spraw opisanych prawem.

Samorządowcy z tzw. Wielkich miast żywo zaangażowali się w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Na samym czele brylowała pani Aleksandra Dulkiewicz. Która coraz mniej czasu ma na sprawy Gdańszczan. Z marszałkiem Grodzickim agitowała w Kościerzynie, Kartuzach i wielu innych miejscowościach Pomorza. Z czyjego budżetu korzystała? Wyborczego PO czy miejskiego? Jak to się ma do zakresu jej obowiązków wobec miasta i jego mieszkańców?

Bardzo dobrze te zaniedbania wobec mieszkańców opisał w swoim wystąpieniu radny Tomasz Rakowski.

    Ano tak np.: Stowarzyszenie Dolina Królewska w Gdańsku od ponad roku doprasza się o spotkanie w sprawie kontrowersyjnego projektu, na siłę przepychanego przez DRMG. Pani Prezydent na takie błahostki nie ma czasu. Ma natomiast czas na każda konferencję, spotkanie czy działanie w ramach kontestacji decyzji rządu, które jej poletka zarządzania nie dotyczą.

Od początku swojej kadencji pani Dulkiewicz głównie działa na rzecz Totalnej Opozycji. Mieszając swoje prerogatywy z zadaniami polityki rządowej.

Ostatnią kuriozalną decyzją była odmowa możliwości ustawienia czasowej wystawy z okazji 40 lecia powstania Solidarności w rejonie Placu Solidarności, koło Pomnika 3 Krzyży. Z strony UM padł kuriozalny zarzut: symboliczna przestrzeń stanowi zamkniętą całość z konkretnym przekazem dla odbiorców i nie powinno się tego zakłócać dodatkowymi elementami.” Dziwnym trafem nie burzył tego ładu przemarsz Z ECS Marszu Równości.  A wyglądało to mniej więcej tak* 
     Pani Dulkiewicz, po zmasowanej krytyce płynącej z wielu stron, z tego zakazu się wycofała. Ale jej pierwotna decyzja znaczy jedno: na każdym polu walczyć z rządem i jego polityką historyczną. Na przyzwoitość i argumentację merytoryczną miejsca w tej walce nie ma. Kolejnym dowodem może być zerwanie współpracy ze znanym gdańskim piekarzem i cukiernikiem. Miasto zerwało umowę współpracy i dostaw pieczywa do swojego bufetu od niego. Powód ? Poparcie w II turze Prezydenta Andrzeja Dudy.  Ledwo Pani Dulkiewicz zechciała poprawiać notowania PO w Gdańsku, miasto i kraj obiegła inna, wiadomość: o zatrzymaniu Sławomira N. 
     Z PO odszedł po słynnej aferze zegarkowej. Ze stołka szefa odpowiedzialnego za budowę dróg na Ukrainie, której został nawet obywatelem -po zarzucie o zatajenie dochodów w tym kraju – musiał ustąpić ze stanowiska. Teraz stawia mu się zarzuty korupcji, kierowania grupa przestępczą itp. W dochodzenie po stronie Ukrainy zaangażowana była poważna instytucja śledcza z Ukrainy. Może ot być początek dużej afery- tak mówią komentatorzy z życzliwej bardzo PO stacji TVN. Komentatorzy śledczy sygnalizują być może początek tzw. grubszej sprawy. 
Sławomir N. był nazywany Złotym dzieckiem PO.  Mimo formalnego odejścia z partii zaangażował się w partyjną kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Jeszcze wczoraj komentował jej wynik w TVN. Polityk PO miał niesłychanie mocne umocowanie w decyzjach dot. spraw Trójmiasta. Także w trójmiejskich kręgach wymiaru sprawiedliwości, biznesu i samorządu. Jak się zakończy sprawa z zarzutami – nie wiemy. Faktem jest, że opinii kryształowego pan Sławomir N. w Trójmieście nie miał.  W ulubionych restauracjach w Gdańsku podobno zostawiał wielotysięczne rachunki za obiadki i kolacje ze znajomymi. Był w Gdańsk ceniony i nagradzany. Medal Stulecia Niepodległość otrzymał razem ze swoim partyjnym kolegą, Tomaszem Arabskim. „ Wręczenie Medali Stulecia Niepodległości, przygotowanych przez Miasto Gdańsk jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, w województwie pomorskim obchodzonym pod wspólnym hasłem „Niepodległa”. Wśród uhonorowanych wspomnianymi Medalami są najważniejsze osobistości, znani aktywni działacze, specjaliści w swoich dziedzinach; osoby ze styku złotego trójkąta współpracy: nauki, kultury, biznesu i samorządu . „ Złote dziecko PO, złoty trójkąt współpracy, złoty zegarek. Prawie jak złoty Budda. Z PO. Który świecił podobnie mocno jak Słońce Peru. Dla jeszcze większej jasności: też z PO. 

P.S. Nic dziwnego, że Rafał Trzaskowski chce Nowej Solidarności. Być może zainspirowała go pani Dulkiewicz, która w maju tego roku napisała na TT: 31 maj Pomorze i Gdańsk czeka! Zapraszamy Rafale @trzaskowski_ #NowaSolidarność #nowapolityka to po prostu lepsza Polska….
*https://bi.im-g.pl/im/26/af/17/z24837158V.jpg
https://bi.im-g.pl/im/24/ad/17/z24829476V.jpg

https://bi.im-g.pl/im/22/af/17/z24837154V.jpg

https://bi.im-g.pl/im/94/ad/17/z24826516V.jpg

https://dorzeczy.pl/kraj/147345/albo-pracuje-pani-dla-gdanska-albo-dla-krajowej-platformy-ostra-krytyka-prezydent-dulkiewicz.html 

https://twitter.com/dulkiewicz_a/status/1267168867174014979

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-mieszkancy-maja-dosc-niemieckiej-spalarni/k87f6hq

https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wislinka-jest-pelna-uranu-n16111.html

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/nowy-port-tonie-w-smieciach/vq553k6

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/nowy-port-odetchnie-pelna-piersia-gigantyczna-kara-dla-port-service,a,49520

https://gdansk.naszemiasto.pl/wojewoda-zmienil-nazwy-7-gdanskich-ulic-gdansk-zaskarzy-do/ar/c4-4345453

https://tczew.naszemiasto.pl/autostrada-a1-minister-slawomir-nowak-odpowiedzial-ze-nie/ar/c4-1370309

https://netka.gda.pl/prezydent-gdanska-wreczyl-medale-stulecia-niepodleglosci-za-zaslugi-dla-rozwoju-polski-pomorza-i-gdanska/

https://twitter.com/dulkiewicz_a/status/1267168867174014979

https://ecs.gda.pl/title,Trojmiejskie_Dni_Rownosci,pid,9,oid,61,cid,105,type,timeline.html


Wykop Skomentuj133
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka