Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
85 obserwujących
584 notki
1457k odsłon
  2162   3

Historyczny szczyt NATO?

Analena Baerbock Minister Spraw Zagranicznych Niemiec widzi przystąpienie Szwecji i Finlandii, jako wzmocnienie wszystkich „wschodnioeuropejskich przyjaciół” – czyli krajów bałtyckich i takich jak Polska, Słowacja Czechy.

Politycy Zielonych od początku wojny na Ukrainie deklarują zerwanie z arogancją i ignorancją niemieckich elit w sprawie tych krajów. Tak, więc powiedzenie o Rosji „nasz sąsiad” jest już postrzegane, jako aroganckie wobec Polski i krajów bałtyckich.

6 – USA wraca do gry.

Ponoć po ataku na Pearl Harbor Yamamoto miał powiedzieć – obawiam się, że obudziliśmy smoka. Wywołując wojnę na Ukrainie Putin powinien zamruczeć pod nosem te same słowa. Ten smok nie jest i nie będzie agresywny. Nie zaatakuje pierwszy, ale zmrużył oczy i jest czujny. A niedawno pisano o śmieci mózgowej NATO. Jak widać historia się nie skończyła.


Podsumowując.

Na miejscu Putina przejąłbym się bardziej odkrytym wschodem Rosji, z którego przerzucono ogromne siły, aby walczyły na Ukrainie. Ten chiński smok, się nie przebudził, bo był cały czas bardzo uważny i przyczajony bacznie obserwuje sytuację. A ma z Rosją stare zadawnione porachunki. Azjatyckie smoki mają dobrą pamięć i są cierpliwe.

Każdy historyk już wie, że to, co stało się na szczycie NATO przejdzie do podręczników historii, jako bardzo ważna data. Ale to dopiero pierwszy krok, bo nasza demokracja nie ma wyboru. Musimy wspólnie obronić jej wartości.

Będzie się działo? Jestem przekonany, że tak.

Choć powiedzenie - obyś żył w ciekawych czasach, to niestety klątwa…

Nie ma się na co cieszyć, ale mogło być gorzej, choć wielkie zmagania przed nami, to możemy mieć powody do lekkiego optymizmu.
ps. 30.06.2022 ; 12:58 Właśnie przed chwilą w "Die Welt" ukazał się znakomity tekst Anne Applebaum żony Radosława Sikorskiego: https://www.welt.de/politik/ausland/plus239645061/Anne-Applebaum-Oder-wir-werden-in-ganz-Europa-einen-offenen-Krieg-haben.html pozostałe ciekawe linki: https://www.focus.de/politik/meinung/videokommentar-von-ulrich-reitz-es-ist-vorbei-warum-putins-russland-kein-gegner-mehr-ist-sondern-ein-feind_id_108087937.html

https://www.welt.de/debatte/henryk-m-broder/plus239633455/Henryk-Broders-Abschied-von-der-Weltwoche-Es-geht-nicht-anders.html

Lubię to! Skomentuj92 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka