Blog
andrzej111
andrzej111
andrzej111 kosmiczny pył
5 obserwujących 590 notek 762039 odsłon
andrzej111, 31 grudnia 2016 r.

Kosmita?

643 9 0 A A A

Kosmita?

Śmiertelnie poważna mina, polska i unijna flaga w tle, modulacja głosem, pauzy i czujemy jak napięcie rośnie z każdą sekundą. Jest groźnie.. Co się stało? Nic. To tylko Ryszard Petru życzy każdemu, by rok 2017 był czasem spełnionych marzeń. Tylko lider Nowoczesnej potrafi składać życzenia w ten sposób, żeby straszyć, grozić i ostrzegać. Słuchając go, można odnieść wrażenie, że za moment ogłosi koniec świata.

Lider Nowoczesnej dokonał też politycznego podsumowania roku 2016. "To był trudny rok. Na naszych oczach, w błyskawicznym tempie powstała "Polska murów". Polska zamkniętych na dialog drzwi, Polska głębokich podziałów w rodzinach, wśród przyjaciół, sąsiadów i współpracowników. Niestety, spełniły się nasze najgorsze obawy - demokracja jest poważnie osłabiona, gospodarka zwalnia, a w Polakach narasta poczucie braku bezpieczeństwa i stabilności" - przekonywał.

"System sądowniczy musi być niezależny od nacisków politycznych. System edukacyjny i media publiczne muszą być odporne na próby indoktrynacji przez polityków. Gospodarka musi rządzić się przewidywalnymi regułami gry. Finanse publiczne muszą być bezpieczne i zdrowe - nie można groszem publicznym szastać na prawo i lewo, bez opamiętania. Polska polityka zagraniczna rządu nie może być powodem do śmiechu; powinna być obszarem odpowiedzialnej współpracy i budowania międzynarodowych sojuszy, które wzmacniają bezpieczeństwo naszego kraju. Wreszcie, administracja państwowa ma obowiązek zachowania neutralności światopoglądowej państwa - zaznaczył szef Nowoczesnej.

Jak to się ma do rzeczywistosci?
Sondaż przeprowadzony dla "Dziennika Gazety Prawnej" nie pozostawia złudzeń. Za rządów PiS Polacy są optymistami i szczęśliwymi ludźmi. Tak uważa 70 proc. pytanych. "Ponad 70 proc. pytanych twierdzi, że mijający rok był dobry na ich rodzin, a 67 proc. - że był dobry dla nich osobiście, podczas gdy dla Polski odpowiedni odsetek odpowiedzi wynosi 52. proc., a dla świata - 49 proc".
Staliśmy się wreszcie optymistami - twierdzi politolog Norbert Maliszewski (ten Maliszewski).

Na pewno nie jest to w smak polskiej opozycji z kategorii KOD, czy Petru. Po raz pierwszy od wielu lat Polacy czują się u siebie dobrze. I trzeba mocno podkreślić - to nie zasługa poprzednich rządów PO - PSL, która robiła wszystko tylko dla swoich popleczników, pomijając, wręcz gardząc normalnymi Polakami, których wulgarnie pani Młynarska nazwała "Januszami". Polska idzie dobrą drogą, by wkrótce stać się po prostu rajem w Europie. Jeśli rząd Szydło będzie rządził jeszcze kilka lat, na pewno będziemy - o czym mówi np. ośrodek analityczny Stratfor - potęgą w Europie.

Opozycji nie w smak nastroje Polaków. Dlatego za wszelką cenę dążą do destabilizacji społeczeństwa. Rok 2017 na pewno nie będzie pod tym względem inny. Opozycja będzie chciała wywołać konflikt - czy wojnę domową, tego nie wiemy. Wiemy za to jedno, dla ponad 70 proc. Polaków rok 2016 - czyli rok rządów PiS i prezydenta Dudy, był jednym z najlepszych lat w Polsce. Poczucie szczęścia zadomowiło się za rządów Beaty Szydło w domach większości Polaków!

Jakże oderwany jest od rzeczywistości i od odczuć rodaków ze swoimi odczuciami pan Rysio Petru. Jednym słowem kosmita.

 

Opublikowano: 31.12.2016 13:10.
Autor: andrzej111
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A kto by wierzy ubekowi?
  • Czuję się w obowiązku przeprosić autora, to rzeczywiście ja nie potrafiłem odnaleźć swego...
  • Może są jakoś poukrywane i nie potrafię odnaleźć swojego z ok. 10 godz., bo rzadko ostatnio...

Tematy w dziale Polityka