13 obserwujących
708 notek
950k odsłon
556 odsłon

Opozycja ma oręż w ręku dzięki któremu mogłaby zmiażdżyć PiS, dlaczego go nie używa?

Wykop Skomentuj4

image

Ten oręż nazywa się roszczenia żydowskie i sławna już ustawa 447.

Politolodzy i redaktorzy polityczni, jak chociażby Stanisław Michalkiewicz, dzielą dwa największe obozy polityczne w Polsce na dwa stronnictwa, stronnictwo amerykańsko-izraelskie, do którego zaliczają PiS i stronnictwo zwane często pruskim, a realizujące w Polsce interesy niemieckie, którego orędownikiem była od początku Platforma Obywatelska.

Nie ma takiego tematu, prawdziwego, lub zmyślonego, którego by zawahała się użyć opozycja totalna do okładania partii rządzącej. Żadna informacja godząca w PiS nie umknie czujnej Gazecie Wyborczej, czy znanej z nienawiści do prezesa i jego partii stacji TVN. Tym bardziej musi zastanawiać zmowa milczenia, jak panuje wokół wspominanej ustawy, której wypełnienia według ujawnionej ostatnio przez redaktora Michalkiewicza notatki, podjęło się Prawo I Sprawiedliwość. Nawet jak opozycja o tym nie wiedziała, w co wątpię, to dostała właśnie narzędzie, którym może okładać PiS z każdej strony, aż do utraty tchu. Przecież nie jest niczym zobligowana, przecież reprezentuje inne stronnictwo. Tymczasem cisza.

Jakie z tego wnioski dla nas Polaków? Jeśli opozycja nie używa narzędzi, dzięki którym w prosty sposób mogłaby odzyskać władzę, a przynajmniej znacznie zwiększyć szansę takiego rozstrzygnięcia, to znaczy, że to wszystko, to tylko gra pozorów i mecz do jednej bramki. Z jakiegoś niezrozumiałego względu, wbrew odczuciom i powszechnej opinii Polaków, wszystkie partie przyznają chyba po cichu, że te roszczenia są zasadne. Nikt nawet nie próbuje tłumaczyć dlaczego?

Może tu jest jakaś pierwsza jaskółka: "Premier w USA: gorąca dyskusja o sprawach polsko-żydowskich! "Żaden z ocalałych Żydów nie mógłby ocaleć bez pomocy Polaka."

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka