61 obserwujących
105 notek
346k odsłon
193 odsłony

Bóg się rodzi, moc truchleje

Wykop Skomentuj2

Jak donosi portal wpolityce.pl, 

Boże Narodzenie będzie świętem państwowym w Iraku.

Rząd w Bagdadzie przychylił się do wniosku chrześcijskiego patriarchy Louisa Sako, który poprosił o ustanowienie tego święta, bo jak zaznaczył Jezus Chrystus przyszedł na świat nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich ludzi.

Premier Nouri al-Maliki uznał argumenty katolickiego patriarchy. Natomiast już wcześniej rząd regionalny Kurdystanu uznał za dni świąteczne 25 i 26 grudnia.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/70186-boze-narodzenie-bedzie-w-iraku-swietem-panstwowym

Przed inwazją amerykańską w 2003 roku w Iraku żyło ok1,4 mln chrześcijan. Po obaleniu Saddama Husajna, w cieniu okupacji amerykańskiej, rozpoczęły się masowe prześladowania chrześcija, którzy  bardzo często byli traktowani jako współpracownicy „krzyżowców", czyli jak zwykło się nazywać żołnierzy amerykańskich. Stają się celem częstych ataków ze strony radykalnych ugrupowań muzułmańskich zarówno sunnickich, jak i szyickich. W 2010 pozostało jedynie 200 tys. chrześcijan. Tak wygląda bilans wojny o "demokracje". Miejmy nadzieję, ze ten trudny krok władz kraju, w którym urzędową religią od 2005 jest islam, będzie służył uspokojeniu nastrojów antychrześcijańskich.

 

Wielu łask Bożej Dzieciny dla kochających i nienawidzących, dla pragnacych prawdy i chełpiących sie zamysłami serc swoich.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo