73 obserwujących
521 notek
702k odsłony
  976   0

Lewica, prawica, pieniądze…

Ale kto ma pieniądze, ten ma wszytko w ręku:
Jego władza, jego są prawa i urzędy…

Jan Kochanowski
image

Zawsze zdumiewało mnie, iż Prawda i Rozsądek są w defensywie. Rzecz jasna ostatnimi czasy, bo dawniej bywało inaczej. Mało kto pamięta, że nawet w tzw. ciemnych wiekach 2+2 zawsze (!) dawało 4. Dzięki temu powstawały strzeliste katedry i uniwersytety, zaprzestano topienia noworodków w jeziorach, Europejczycy zdominowali świat i napisano konstytucje. Obecnie mamy z tym problem. Nie chcę znęcać się nad wyznawcami postprawdy, ale gdy czytam, że matematyka jest rasistowska, państwa narodowe to przeżytek, a idealnym wzorcem rodziny jest dwóch tatusiów i zakupione na targach dziecko, czuję na plecach mrowienie. Gdyby dotyczyło to jedynie mojego dyskomfortu to pal licho! Rzecz w tym, iż wywracanie świata na nice to nie tylko idée fixe niespokojnych dusz, lecz jest swoistym biznesem. A poprzez to ma -wielkie szanse powodzenia.

Mowa nienawiści, gender, „tolerancja”, „Strajk kobiet”, Rabiej, kobiety na traktory!, antysemityzm, rasizm, męska opresja… Hasła generowane przez wszechświatowe ośrodki opiniotwórcze wbijają się w mózgi i pamięć milionów, jeśli nie miliardów, ludzi. Powodują w nich niemiłosierny bałagan, lecz w ocenie mainstreamu taka narracja to odtrutka na trucizny sączone od setek lat w głowy patriarchalnych i zabetonowanych społeczeństw. Takie dictum można by zlekceważyć i umieścić w klatce w zoo z napisem „poronione pomysły”. Niestety… Problem w tym, że chociaż wciąż nie brakuje ludzi  postrzegających rzeczywistość na trzeźwo, a także mających racjonalny stosunek do pomysłów piewców moralnego i społecznego pajacingu, to olbrzymią rolę odgrywają… pieniądze. Stronnictwo przeciwników antykultury składa się  na ogół -  pardon! – z gołodupców. Opowieści o przyjaciołach osób prawych w rodzaju zmarłego niedawno Davida Kocha należy włożyć między bajki.

W czasach naszych pradziadków i dziadków żyli na naszym globie ludzie, którzy odziedziczywszy lub osiągnąwszy wysoki stopień zamożności potrafili uszczknąć własne zasoby w celu zapobieżenia ideowej nierównowadze. Mówiąc otwarcie, istniały środowiska, które traktując poważnie swoje zobowiązania wobec społeczeństw miały możliwości i potrafiły wpływać na równowagę nastrojów społecznych. Z jednej strony rewolucyjny zapał, a z drugiej szacunek dla tradycji. To wszystko sprawy naturalne i stare jak rodzaj ludzki. Niestety, nadszedł czas kiedy stronnictwo progresywistów dokonało zdziesiątkowania reprezentantów konserwatyzmu i zdrowego rozsądku. Wystarczy spojrzeć na Europę Środkową, ale również na takie kraje jak Francję lub Hiszpanię. Nosiciele odwiecznych wartości, jeśli nie zostali całymi rodzinami wysłani w czwarty wymiar, to musieli pogodzić się z dyktatem pospólstwa, podjudzanego przez sprytnych i bezwzględnych macherów. Efekt jest taki, że centrami kształtującymi opinie, poglądy i zachowania nie są szlacheckie dworki czy też inteligenckie domy, ale błyszczące szkłem drapacze chmur, w których urzędują wrogowie normalności.

Z tychże ośrodków wychodzą rozkazy i wysłane są środki do walki o Nowy Wspaniały Świat. Jeśli ktokolwiek miałby w tym względzie wątpliwości to przypomnę, iż sponsorami znanej wszystkim lewackiej gangsterki o nazwie Antifa, rok w rok są  m.in.: W.K. Fundacja Kellogg, Fundacja Forda, George Soros (Fundacja Społeczeństwa Otwartego), Hillary Clinton (Onward Together), California Endowmen, Marquerite Casey Foundation, Fidelity Charitable Gift oraz National Immigration Law Center, które tylko w 2017 r. zasiliły tę organizację środkami finansowymi w wysokości ok. 10 milionów USD. O sponsoringu innych grup lewactwa można by długo… Beneficjentami są wszelkiego rodzaju fundacje, stowarzyszenia, komisje, instytuty, wydawnictwa, media… Co ważne nie dotyczy to jedynie odległych geograficznie krain. W Polsce  jest podobnie. Doskonałym przykładem jest środowisko związane z moją ulubioną „Krytyką Polityczną”.

Jako, że w naszym kraju, mimo intensywnych wysiłków neomarksistowskich rewolucjonistów,  wciąż dominuje normalność, to działalność ośrodków dążących do dezintegracji państwa i narodu polskiego musi być uzupełniana przez dotacje zagraniczne. Potwierdził to sam guru amatorów kwaśnych jabłek spod znaku sierpa i młota, czyli S. Sierakowski, stwierdzając w jednym z wywiadów, że „W mojej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób i ogromna większość – 90 proc. dotacji, zawsze tak było – pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj. Bardzo się z tego cieszę.”

To jednak nie wszystko! Piewcy Nowego Wspaniałego Świata prócz pieniężnego otrzymują znaczące wsparcie ideowe. O jego znaczeniu i rozmachu świadczą zabiegi wielu ośrodków medialnych dmących jednogłośnie w trąbę nowoczesności. Wśród nich pierwsze skrzypce grają m.in.: MTV, Reuters, Disney, Warner Brothers, CNN News, Facebook, Yahoo, Marvel… (zobacz link) a u nas TVN, GW, Tygodnik Powszechny, Polityka etc.

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura