0 obserwujących
22 notki
19k odsłon
  310   0

Bezpieczeństwo energetyczne i pomoc w walce z epidemią

Zbiorniki na paliwo. Fot. PERN S.A.
Zbiorniki na paliwo. Fot. PERN S.A.

Sprzęt medyczny dla szpitali, maski ochronne, pieniądze dla byłych pracowników, ułatwienia dla wykonawców – tak PERN pomaga w walce z koronawirusem.

PERN zarządza siecią rurociągów surowcowych i produktowych oraz magazynów ropy i paliw w Polsce. To strategiczna spółka Skarbu Państwa wchodząca w skład infrastruktury krytycznej. W obecnej sytuacji – epidemii koronawirusa - głównym celem firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju i utrzymanie ciągłości działania. Oprócz nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa spółka włączyła się też w walkę z SARS-CoV-2.

Fundacja Grupy PERN w pierwszych dniach epidemii przekazała polskiej służbie zdrowie ponad 1 mln złotych na zakup defibrylatorów, dekontaminatorów, aparatów EKG, łóżek do intensywnej terapii, pomp infuzyjnych, a także dodatkowych łóżek i pościeli.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, gdzie spółka ma swoją siedzibę, otrzymał 250 tysięcy złotych na zakup jednorazowych masek ochronnych. Płocki Wolontariat otrzyma zaś od PERN 200 metrów bieżących bawełnianych tkanin; powstanie z nich ok. 3 700 maseczek ochrony osobistej dla potrzebujących instytucji i wolontariuszy.

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał od PERN pięć samochodów, które firma przeznaczyła do sprzedaży z powodu wymiany floty. Spółka przekazała auta jako darowiznę na rzecz szpitala.

Dodatkowo byli pracownicy PERN – emeryci i renciści – dostaną wsparcie finansowe z powodu epidemii. Będzie to dodatkowe 500 zł brutto, wypłacone jednorazowo.


zbiornik paliw
Montaż dachu na zbiorniku paliwowym w bazie paliw w Koluszkach. Fot. PERN

Wykonawcy inwestycji spółki będą mogli skorzystać z pakietu antykryzysowego, który zawiera skrócenie terminów płatności faktur, maksymalne przyspieszenie przelewów, pomoc w płatnościach za dostarczane maszyny i urządzenia. Wykonawcy zainteresowani pakietem powinni przesłać wniosek na adres e-mail: wykonawcy@pern.pl z podaniem numeru umowy, której pakiet ma dotyczyć.

- W walce z epidemią konieczna jest determinacja, cierpliwość i konsekwencja, ale także środki finansowe na zakup niezbędnych narzędzi do pokonania choroby. Dlatego chcemy mieć wkład w pomoc – mówi Igor Wasilewski, prezes PERN S. A. 

PERN na co dzień dba o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju. Na czym polegają nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19? Chodzi o to, aby rafinerie, które są odbiorcami ropy naftowej i kierowcy na stacjach paliw nie mieli kłopotów z dostępnością produktów, które dostarcza spółka. W związku z epidemią podjęto szczególne działania, które mają zabezpieczyć infrastrukturę i funkcjonowanie. Polegają m. in. na ograniczeniu dostępu do obiektów PERN i stałą aktualizację planów działania na wypadek zmiany sytuacji. Więcej na ten temat: PERN: nadzwyczajne środki dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju

Spółka zapewnia, że prowadzi działania informacyjne wśród pracowników na temat zasad bezpieczeństwa, które ograniczają ryzyko zakażenia koronawirusem.

BG


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości