11 obserwujących
33 notki
85k odsłon
  2090   0

MH17, a Smoleńsk

Rys.1 Ślady uderzenia rakietą air-air w spód boeinga
      Traces of air to air missile hitting the belly of Boeing
Rys.1 Ślady uderzenia rakietą air-air w spód boeinga Traces of air to air missile hitting the belly of Boeing

Czy MH-17 to był nieszczęśliwy zbieg okoliczności, wypadek ,pomyłka, czy też starannie zaplanowane morderstwo dla osiągnięcia określonych celów politycznych tak jak zamach w Smoleńsku.

Oficjalnie w Smoleńsku była katastrofa spowodowana brawurą pilotów, podobnie w przypadku MH17 ,po dzień dzisiejszy lansuje się wersje pomyłki separatystów ,którzy myśleli, że strzelają do transportowego samolotu wojskowego. Obecna szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini jeszcze we wrześniu ubiegłego roku nazwała zestrzelenie malezyjskiego boeinga nad Ukrainą "nieszczęśliwym wypadkiem" . Jeżeli założyć, że boeing był zestrzelony przez donieckich separatystów pierwszą  rakietą BUK jaką w ogóle odpalili ze zdobytej czy też podarowanej przez Rosjan wyrzutni to w istocie można to nazwać nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Tyle ,że nawet pobieżna analiza zgromadzonych dowodów w postaci fotografii dostępnych w Internecie pokazuje ,że zarówno w Smoleńsku jak i nad Ukrainą mamy do czynienia ze zorganizowanym celowym zamachem na samolot.

Jest wiele podobieństw w obu przypadkach tyle ,że role Rosjan w Smoleńsku na Ukrainie przejęli Ukraińcy ( wszystko na to wskazuje.).

Natomiast rola Amerykanów w obu przypadkach pozostaje niezmienna. Amerykanie ponoć mają dokładne zdjęcia satelitarne szpiegowskie, które pozwalają dokładnie ustalić co się wydarzyło zarówno 10-04-2010 nad Smoleńskiem jak i 17-07-2014 nad Ukrainą w obwodzie Donieckim. Mają ale jakoś nie maja ochoty upublicznić. Zdjęcia ze Smoleńska przekazali ponoć polskiemu rządowi ale one te zdjęcia zaginęły na biurku jakiejś bardzo ważnej osobistości. W http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Utajniono-zdjecia-satelitarne-z-dnia-katastrofy-pod-Smolenskiem,wid,15014453,wiadomosc.html?ticaid=11530a czytamy ,ze szef kontrwywiadu generał Janusz Nosek ( ten sam co przekazał Kaliszowi dane o korupcji w MON) potwierdził ,ze takie zdjęcia strona polska otrzymała. Dalej czytamy:

„Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki 29 kwietnia 2010 r. na posiedzeniu komisji sejmowej ds. służb specjalnych mówił, że miał te zdjęcia. Godzinę wcześniej premier Donald Tusk, odpowiadając na pytania posłów w tej sprawie, poinformował, że dopiero zwrócono się o nie do strony amerykańskiej.”

Zupełnie podobnie o zdjęciach satelitarnych z Doniecka mówił prokurator holenderski Fred Westerbeke w wywiadzie udzielonym Spieglowi : http://www.spiegel.de/international/world/mh17-chief-investigator-says-no-actionable-evidence-yet-in-probe-a-999485.html

W tym wywiadzie Westerbeke powiedział ,że nie mają dowodów ,żeby postawić komukolwiek zarzuty w tej sprawie. Na pytanie , czy Amerykanie udostępnili zdjęcia w dobrej jakości z satelitów szpiegowskich odpowiedział wymijająco ,ze są z Amerykanami w kontakcie.

Na pytanie czy wierzą w rosyjskie dowody na obecność ukraińskiego myśliwca w rejonie odpowiedział ,że najbardziej prawdopodobny scenariusz to zestrzelenie rakietą ziemia powietrze ale inne scenariusze tez są brane pod uwagę.

W innym wywiadzie prokuratura holenderska zapowiedziała ,że śledztwo będzie prawdopodobnie przesunięte na 2016 rok.

Proszę zwrócić uwagę że  podobnie zachowywała się prokuratura polska w sprawie Smoleńska oficjalnie twierdząc ,że wszystkie scenariusze bierze pod uwagę z wybuchami włącznie i jednocześnie robiła wszystko ,żeby wybuch wykluczyć odpowiednią pieczątką z CLKP i oczywiście z roku na rok przedłuża termin zakończenia śledztwa.

Niestety prace międzynarodowej Komisji Lotniczej powołanej do zbadania przyczyn wypadku MH17 pokazują smutny fakt ,że podlega ona olbrzymim naciskom politycznym.

Raport wstępny był rozczarowujący mimo otrzymania czarnych skrzynek i w zasadzie swobodnego dostępu do wraku Komisja nie zdecydowała się nawet na ujawnienie czym ostrzelano boeinga. ,a ślady są przecież doskonale widoczne choćby na dostępnych fotografiach.

Nawet nic nie pisano o rakiecie BUK ,a napisano o dużej ilości " wysokoenergetycznych" ciał:

“The damage observed in the forward section of the aircraft appears to indicate that the aircraft was penetrated by large number of high-energy objects from outside the aircraft.”

Poza kokpitem są jeszcze ślady na innych sekcjach np od penetracji rakietą powietrze -powietrze ,która wtargnęła od dołu w boeinga i wybuchła wewnątrz powodując jego rozpad.

MH17, a Smoleńsk

Rys.1 Ślady uderzenia rakietą powietrze-powietrze w spód boeinga

           Traces of air to air  missile hitting the belly of Boeing

MH17, a Smoleńsk

Rys.2 Ślady wybuchu rakiety wewnątrz Boeinga

          Marks of a missile explosion inside Boeing

Ostrzał z Buka owszem uszkodził jeden z silników (lewy) ale nie przesądził o losie Boeinga.

Reasumując ślady na wraku wskazują na:

1. Ostrzał rakieta ziemia powietrze

2. Ostrzał z działka lotniczego amunicją zwykłą i ładunkami kumulacyjnymi.

3. Ostrzał rakieta powietrze-powietrze.

 

Więcej o tym potrójnym ostrzale MH17 pisałem tutaj: http://blogdoradcy.salon24.pl/655870,mh-17-swiadek-za-30mln-funtow.

 

O której godzinie doszło do katastrofy?

Tutaj omówimy następny dowód w sprawie potwierdzający potrójny ostrzał Boeinga.

We wstępnym raporcie Komisja nie ustaliła nawet o której godzinie doszło to badanego zdarzenia. Komisja podała jedynie ,że zapisy CVR i FDR zakończyły się o  13:20:03 czasu UTC ( godzina ostrzału z działka ?) Tymczasem pierwsze spekulacje prasowe na temat czasu kastastrofy oparte prawdopodobnie o czas nakręcenia amatorskich ujęć wybuchu paliwa tuz po upadku szczątków boeinga podawały znacząco inny czas.

Np. Tutaj: http://www.globalresearch.ca/mh17-verdict-real-evidence-points-to-us-kiev-cover-up-of-failed-false-flag/5393317

Znajdujemy zapis: The fatal event occurred somewhere in the interval between 17:21:28 and 17:22:30 Moscow Time.The exact time of the crash is believed to be at 5:23pm.

Czyli mówi się o czasie zdarzenia pomiędzy 13:21:28 a 13:22:30 czasu UTC. Być może chodzi tu o czas upadku na ziemie filmowanych części.

21 07-2104 Rosjanie ujawnili zapisy radaru z Rostova obejmujące czas katastrofyMH17. Ciekawe ,że do tej pory nie upubliczniono analogicznych zapisów radarów z Dniepropetrowska. Z zapisu Rostowskich radarów wynika ,ze w pobliżu boeinga przebywał przynajmniej jeden ukraiński myśliwiec zidentyfikowany jako SU-25. Najbliżej boeinga był o godz. 13:20: czyli wtedy kiedy przestały zapisywać rejestratory. Rosjanie pokazali mapę

MH17, a Smoleńsk

Rys.3 Mapa sytuacyjna pokazująca SU-25 w pobliżu lotu MH17, sporządzona przez Rosjan.
          Situational map-the Russian military discovered at least one following Ukrainian SU-25     fighter jet gaining  height near the Boeing MH17


Ta mapa nigdy nie była kwestionowana przez Komisje ale też nie wzięto jej pod uwagę tworząc raport wstępny.
Zaznaczyłem na mapie położenie miejscowości takich jak Hrabowe , Rozsypne ( w pobliżu tych miejscowości upadło część szczątków). Oraz zaznaczyłem prawdopodobne punkty w których nastąpił ostrzał z działka i rakietą air –air.

MH17, a Smoleńsk

Rys. 3a Kolejność zdarzeń
            Sequence of events

To dobrze tłumaczy zapisy z radaru pokazane na rys. 4 ( na podstawie: http://www.whathappenedtoflightmh17.com/mh17-speed-and-altitude-unchanged-for-44-seconds-after-fdr-and-cvr-stopped/ )

MH17, a Smoleńsk

Rys.4 Tabela danych lotu MH17 z radaru w Rostowie
          The table shows the data flight MH17as seen on the Rostov Radar image

Proszę zwrócić uwagę, że od czasu przerwania zapisów rejestratorów do godz. 13:20:47( czas UTC) czyli około 44 sekundy boeing leciał na tym samym pułapie prawie z nie zmienioną prędkością  odbił tylko od kursu w lewo. Później zaczął gwałtownie tracić prędkość.
Jak to można wyjaśnić? Ano tak jak zaznaczyłem na rys.3a. O 13:20:03 był ostrzał z działka co zabiło pilotów i przerwało transmisje danych do czarnych skrzynek. Wcześniej ostrzał z BUKa uszkodził  lewy silnik . Samolot bez pilotów zaczął dryfować w lewo ( uszkodzony lewy silnik). O 13:20:47 radary notują gwałtowny spadek prędkości prawdopodobnie wtedy nastąpiło uderzenie rakiety w dół boeinga i wybuch który go  rozerwał. Radar  dalej zapisywał dane  tylko jednego  z fragmentów boeinga ,który spadł gdzieś w okolicach Hrabove.   Na mapie o 13;21 na trasie boeinga zaznaczono zieloną  strzałkę co dokładnie oznacza nie wiem . Od 13:21:02 radar nie zapisywał już pozycji kierunkowej 5 kolumna i odległości 6 kolumna. Kontrolerzy musieli widzieć już wtedy rozpad sygnału na monitorze.
Znajduje to potwierdzenie w zapisie rozmów  opublikowanym  we wstępnym raporcie

MH17, a Smoleńsk

Rys. 5 Zapis rozmów MH17-DNIPRO- ROSTOV z raportu wstępnego
           Transcript of radio and telephone Communication (Preliminary report)


 Z tego zapisu odczytujemy ,że o godz 13:22:05 (troszkę później) Rostov oznajmia ,że nie widzi już MH-17 i ,że zaczął się już rozpadać.

WNIOSKI:
1. Prawdopodobnie o godz.13:20:03 nastąpił ostrzał boeinga z działka jakiegoś myśliwca, to zabiło pilotów i uszkodziło transmisję danych z kokpitu do czarnych skrzynek. Samolot leciał dalej na nie zmienionej wysokości i z nie zmienioną prędkością jeszcze przez 44 sekundy.
2. O godz.13:20:47 boeing został trafiony rakieta która rozerwała się w jego wnętrzu powodując rozpad maszyny i rozerwanie niektórych ofiar.
3.Komisja pracująca w Holandii i prokuratura holenderska wyraźnie starają się ukryć te fakty (z jakiś względów niewygodne) podobnie jak komisja polska I prokuratura polska wybuchy w sprawie Smoleńska.


Conclusions
1.Probably about 13: 20: 03 cannon salvo from jet fighter hit the   Boeing , killed the pilots and damaged the data transmission from the cockpit to the black boxes. The plane flew farther with unchanged height and speed  for another 44 seconds.


2 About 13: 20: 47 Boeing was hit by a rocket that blew up inside, causing the disintegration of the machine and tear of some of the victims.

3. The Commission working in the Netherlands and Dutch prosecutors clearly trying to hide these facts (with some reasons) like the Polish commission and prosecutors trying to hide the explosions in the Smolensk.

 

---------------------------------

Uwaga rys.1,2 i 3a musiałem wkleić dodatkowo bo zniknęły z internetu.( 30 wrzesień 2015)

W pażdzierniku dodałem rys.6kilka wybuchowych odłamków ( Petropavlivka) some explosive debris( Petropavlivka)  przeniesiony z dyskusji na podstawiealbum, jest tutaj: https://www.flickr.com/photos/128537380@N08/sets/72157651175533522/
Zdjećia robione w lutym tego roku w okolicach Petropawliwki po zdobyciu Debalcewa przez Separatystów .
Ślady wybuchu na pokładzie Boeinga znajdują się na wielu zdjęciach. Dowodzi top mojej tezy ,że rozpad boeinga nastapił na skutej explozjii wewnątrz samolotu. Była to eksplozja spowodowana rakietą powietrze powietrze ,która uderzyła w spód boeinga.

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

Rys.2 Ślady wybuchu rakiety wewnątrz boeinga
     Marks of a missile explosion inside Boeing
Rys.2 Ślady wybuchu rakiety wewnątrz boeinga
     Marks of a missile explosion inside Boeing Rys. 3a Kolejność zdarzeń 
      Sequence of events Kilka wybuchowych odłamków ( Petropavlivka) Some explosive debris (Petropavlivka)
Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka