brat Damian brat Damian
679
BLOG

Babozwierze

brat Damian brat Damian Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 13

Współczesny film, szczególnie akcji, już się bez babozwierza nie obejdzie. Babozwierz to osobnik zewnętrznie przypominający kobietę, a nawet swoimi walorami zdecydowanie przewyższający przeciętną kobietę, ale na tym podobieństwa się kończą. Babozwierz biega jak lamprat, bije po mordzie, kopie po jajach, jest bezwzględny i okrutny. Otoczony jest facetami-mięczakami, co to ani strzelać nie umieją, ani maczetą się posługiwać. Babozwierz jest pozbawiony współczucia, zdecydowany na wszystko i gotów na śmierć iżby tylko zrealizować wyznaczony przez siebie cel. Babozwierz jest inteligentny, tak że wszyscy panowie dookoła to tylko żałosne półgłówki. Krótko mówiąc babozwierz to krzyżówkaSchwarzeneggera, van Damma, Lundgrena, Stevena Seagala i  Sylvestra Stallone. No i oprócz tego ma jeszcze cyce. Skąd mu cyce wyrosły, jeśli jest klonem takich samców alfa? Na to pytanie trudno znaleźć odpowiedź.

W życiu jednak takiego babozwierza nie spotkasz. Niektóre Panie co prawda próbują takiego babozwierza udawać, ale to tylko i wyłącznie żeńska kokieteria. Podejdziesz bliżej, porozmawiasz i zaraz się okaże, że taka Pani jak każda kobieta chce miłości, szacunku, opieki i delikatności oraz paru miłych słów. Babozwierz żyje tylko na ekranie. Tam się ciągle rozmnaża i rośnie w siłę. Tych, którzy dali mu materiał genetyczny już właściwie wyparł z ekranu. Jeszcze Bond próbuje się bronić, ale i jego partnerki coraz bardziej się do babozwierza upodabniają. Skąd więc ten triumfalny marsz bobozwierza na naszych telewizorach? Czyżby to poprawiało kobietom samopoczucie? A może to rzeczywiście reakcja na zniewieścienie naszych Panów? Może mężczyźni chcą być teraz płcią słabą, trochę bitą i trochę potrzebująca czułości, ochrony i wsparcia? A może Panowie zbiorowo zachorowali na sadomasochizm i nic ich już nie podnieci, jak tylko babozwierz piorący ich po dupsku? Tak czy inaczej babozwierz święci filmowe triumfy, a prostacki gender dosięga Himalajów debilizmu.   

brat Damian
O mnie brat Damian

br. Damian TJ. Urodzony 1968 Lublin, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z „Solidarnością” Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ (specjalizacja „kultura, estetyka, mass-media, kino”). Praca dyplomowa u bp. Jana Chrapka. Od 1991 pracował w TVP, jako dziennikarz i producent. Przechodzi szkolenie telewizyjne w Kuangchi Program Service – Tajwan. W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne „Kana” w Nowosybirsku. Korespondent TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w „European Center for Communication and Culture” w Falenicy. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w szkole filmowej w Moskwie. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym „Wybacz mi Siergiej”, który uzyskał liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. Wyjeżdża do Kirgizji - praca charytatywna Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na południe Kirgizji, pomaga przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu www.kyrgyzstan-sj.org . Buduje i kieruje Domem Rekolekcyjnym nad jeziorem Issyk Kul, gdzie co roku przebywa ponad 1000 dzieci (sieroty, inwalidzi, dzieci z ubogich rodzin, dzieci i młodzież katolicka, studenci muzułmańscy) www.issykcenter.kg . Zakłada Fundacje Charytatywną “Meerim Bulak – Źródło Miłosierdzia” i społeczną „Meerim nuru”. Kapelan więzienia - w tym zajęcia w grupie AA. 2012 w Pawłodarze (Kazachstan). 2012-13 w Domu rekolekcyjnym w Gdyni i w portalu Deon w Krakowie. 2013-14 w Moskwie – odpowiada za sprawy finansowe, prawne, organizacyjne i budowlane Instytutu Teologicznego św. Tomasza. Od 2014 pracuje w Radiu Watykańskim w Rzymie. Od IV 2016 pracuje w TVP przy przygotowaniu transmisji z ŚDM. Obecnie współpracuje z różnymi stacjami telewizyjnymi i redakcjami jako reżyser i dziennikarz. Pisze artykuły między innymi do „Poznaj Świat”, „Góry”, „Gość niedzielny” i „Opoka”. Od 2017 ekonom Apostolskiej Administratury w Kirgistanie, ekonom jezuitów w Kirgistanie, ekonom Fundacji "Meerim Nuru" i Centrum Dziecięcego nad j. Issyk-kul. Przewodnik wysokogórski: organizował wyprawy w Ałtaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, na Bajkał, Zabajkale, Kamczatkę, Ałaj, Pamir i Tienszan, Półwysep Kolski. www.tienszan.jezuici.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura