brat Damian brat Damian
1250
BLOG

Koszerna niedziela

brat Damian brat Damian Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 51

Niedziela Palmowa – niedziela handlowa. Naród udręczony przez totalitarny system mógł choć chwilę odetchnąć. Markety w niedziele były jednym z ostatnich skrawków wolności, który odebrano Polakom. Autorytarna władza brutalnie wkroczyła w ten kawałek prywatności, którym były dla nas niedzielne zakupy. Ludzie, którzy dzięki medialnym manipulacjom i wyborczym oszustwom dorwali się do władzy, chcą nas pozbawić ludzkiej godności wyrażanej w decyzji jak chcemy spędzić dzień wolny od pracy. Nie chodzi przecież o to, czy robimy w niedzielę zakupy czy idziemy do parku? Zakaz handlu w niedzielę to pierwszy krok w tworzeniu państwa teokratycznego. Jeśli poddamy się tej przemocy dzisiaj, to jutro, jak w czasach carskich, będziemy musieli przedstawić swojemu szefowi zaświadczenie od proboszcza o odbytej spowiedzi wielkopostnej. Nie łudźmy się, że chodzi o nasze prawo do pchania wózka z zakupami w niedzielę. Nie, tu chodzi o wolność naszego sumienia.

Każdy totalitaryzm uderza w rodzinę. Wszyscy dobrze wiedzą, że nic tak nie integruje rodziny jak niedzielne wyjście do Galerii. Jeśli odebrać naszym rodzinom niedzielne zakupy, to wiadomo, że chodzi o to, aby rodzinę zniszczyć. A kto niszczy rodzinę, ten niszczy Naród. Walką o handlową niedzielę jest walką o przetrwanie Polski. Byłoby największą tragedią naszego kraju, który nie uległa ani hitlerowcom, ani bolszewikom, jeśliby przez naszą bierność i brak sprzeciwu podkopany został fundament istnienia naszego narodu, którym jest rodzina.

Zakaz handlu w niedzielę jest skrytym atakiem na polskie kobiety. Jeśli chcesz sprowadzić rolę kobiety do  Kinder, Küche, Kirche, to odbierz jej prawo do stania za kasą w Biedronce i Leclercu. Możliwość pracy w markecie była dla nich ostatnią deską ratunku, ostatnim bastionem wolności osobistej. Nie trzeba wiele inteligencji, żeby się domyślić, że pierwszym krokiem uprzedmiotowienia, wypchnięcia polskich kobiet z przestrzeni publicznej było 500+, a zamknięcie marketów w niedzielę dla tak wielu kobiet, które chciały się realizować zawodowo, jest praktycznie niczym innym jak sprowadzeniem ich do roli reproduktorek i karmicielek piersią. Tak, powiedzmy to jasno, nieczynne Lidle i Auchany to koniec feminizmu w Polsce.

Myślę, że argumentacja opierająca się na tym, że wiele krajów UE, jak np. Niemcy, mają większe lub mniejsze ograniczenie handlu w niedzielę, nie jest uzasadnione, ponieważ są to kraje przeżywające ogromny kryzys własnej tożsamości i znajdujące się w dekadenckiej fazie rozwoju. Natomiast np. Kirgistan, kraj w którym mieszkam i znajdujący się na liście najbiedniejszych  krajów rozwijających, nie stawia żadnych barier kapitalistycznemu rozwojowi. Tam sprzedawczynie nawet nie słyszały o niedzieli: pracują dzień i noc. Oprócz tego zwróćmy uwagę, że jeżeli chcemy przyjmować muzułmańskich migrantów, to zakaz handlu w niedzielę nie może być przez nich odebrany inaczej jak narzucanie im naszych wzorców kulturowych.

Skąd nasze faszystowskie władze czerpią wzory postępowania i czego możemy się dalej spodziewać? Otóż w styczniu tego roku izraelski parlament zaostrzył przepisy regulujące pozwolenie na handel w szabat (od piątku wieczór do soboty wieczór). Od teraz władze lokalne będą mogą zezwalać na handel w czasie szabatu wyłącznie za zgodą ministerstwa spraw wewnętrznych. Tak, to Izrael, jedno z nielicznych państw wyznaniowych na świecie, jest wzorem dla naszych totalitarystów! Judaizm jest tutaj religią państwową, a synagoga hojnie wspierana finansowo przez państwo. W jaki sposób będę u nas realizowane plany budowy państwa wyznaniowego? Co nas czeka? Wiele ciekawych rzeczy. Np. państwo Izrael finansuje szkoły religijne, w których uczy się wyłącznie Tory i Talmudu, a pomija takie przedmioty jak biologia, historia czy fizyka. Po części już to mamy w Polsce, bo w seminariach matematyki się nie wykłada, brakuje tylko subwencji państwowych. W Izraelu nie istnieje możliwość zawarcia małżeństwa cywilnego: ślub może być wyłącznie w synagodze, meczecie lub kościele. Po trzecie, status mężczyzny i kobiety podczas rozwodów i małżeństw nie jest równy. Żydom zezwala się niekiedy na bigamię. Do zakończenia małżeństwa wystarczy jednostronna wola męża, który wystosowuje list rozwodowy i przekazuje go żonie jedynie do akceptacji. Co ważniejsze, kobieta nie ma prawa do napisania takiego listu. Oto marzenia naszych zamordystów z Wiejskiej!

Co więcej obywatelem Izraela może zostać wyłącznie wyznawca judaizmu. Jeśli w dokumentach migracyjnych ktoś zadeklaruje, że wyznaje np. chrześcijaństwo to nie ma szans na przyjazd do Izraela. Żyd to osoba, „która narodziła się z matki Żydówki, albo nawróciła się na judaizm i która nie jest wyznawcą innej religii”. Powyższy zapis prawny oznacza, że proces uzyskiwania świeckiego obywatelstwa izraelskiego de facto jest ceremonią religijną. To samo może już być niedługo u nas: aby uzyskać dowód osobisty lub paszport trzeba będzie przedstawić świadectwo chrztu. Jeśli poddamy się w walce o markety, to co będzie następnym miejscem ataku na społeczeństwo obywatelskie? Otóż w Izraelu transport publiczny nie kursuje w sobotę. Dlatego już dzisiaj powinniśmy żywym murem otoczyć zajezdnie autobusowe, tramwajowe, dworce PKP i staje metro. To tutaj rozegra się następna bitwa, która zadecyduje o tym w jakim kraju będą żyć nasze dzieci. Brońmy więc MPK i MZK jak Kordecki Jasnej Góry. Pokażmy na stulecie Niepodległości, że jesteśmy godnymi potomkami tych, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę.

brat Damian
O mnie brat Damian

br. Damian TJ. Urodzony 1968 Lublin, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z „Solidarnością” Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ (specjalizacja „kultura, estetyka, mass-media, kino”). Praca dyplomowa u bp. Jana Chrapka. Od 1991 pracował w TVP, jako dziennikarz i producent. Przechodzi szkolenie telewizyjne w Kuangchi Program Service – Tajwan. W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne „Kana” w Nowosybirsku. Korespondent TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w „European Center for Communication and Culture” w Falenicy. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w szkole filmowej w Moskwie. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym „Wybacz mi Siergiej”, który uzyskał liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. Wyjeżdża do Kirgizji - praca charytatywna Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na południe Kirgizji, pomaga przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu www.kyrgyzstan-sj.org . Buduje i kieruje Domem Rekolekcyjnym nad jeziorem Issyk Kul, gdzie co roku przebywa ponad 1000 dzieci (sieroty, inwalidzi, dzieci z ubogich rodzin, dzieci i młodzież katolicka, studenci muzułmańscy) www.issykcenter.kg . Zakłada Fundacje Charytatywną “Meerim Bulak – Źródło Miłosierdzia” i społeczną „Meerim nuru”. Kapelan więzienia - w tym zajęcia w grupie AA. 2012 w Pawłodarze (Kazachstan). 2012-13 w Domu rekolekcyjnym w Gdyni i w portalu Deon w Krakowie. 2013-14 w Moskwie – odpowiada za sprawy finansowe, prawne, organizacyjne i budowlane Instytutu Teologicznego św. Tomasza. Od 2014 pracuje w Radiu Watykańskim w Rzymie. Od IV 2016 pracuje w TVP przy przygotowaniu transmisji z ŚDM. Obecnie współpracuje z różnymi stacjami telewizyjnymi i redakcjami jako reżyser i dziennikarz. Pisze artykuły między innymi do „Poznaj Świat”, „Góry”, „Gość niedzielny” i „Opoka”. Od 2017 ekonom Apostolskiej Administratury w Kirgistanie, ekonom jezuitów w Kirgistanie, ekonom Fundacji "Meerim Nuru" i Centrum Dziecięcego nad j. Issyk-kul. Przewodnik wysokogórski: organizował wyprawy w Ałtaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, na Bajkał, Zabajkale, Kamczatkę, Ałaj, Pamir i Tienszan, Półwysep Kolski. www.tienszan.jezuici.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo