Blog
Świat za pięć lat
Marcin B. Brixen
Marcin B. Brixen Inż. Poznaniak. brixen@o2.pl
240 obserwujących 1517 notek 2004437 odsłon
Marcin B. Brixen, 8 kwietnia 2018 r.

Ustawa 2x2

759 11 1 A A A

Polska postanowiła przegłosować w parlamencie ustawę, która by precyzowała, że 2x2 wynosi 4.
- No głowę upadli - burczała babcia Łukaszka. - Nie mają poważniejszych rzeczy, żeby się zajmować.
- To są pryncypia - głoś dziadka brzmiał uroczyście. - Pewne rzeczy trzeba ustalić, co do których wszyscy, podkreślam, wszyscy będą zgodni. Osoby, które będą twierdzić inaczej, same siebie postawią poza nawiasem społeczeństwa!
- Ale przecież w 2x2 nie ma nawiasu! - wykrzyknęła zmartwiona siostra Łukaszka i została wyrzucona za drzwi.
- Przewiduję kłopoty - babcia Łukaszka pokręciła głową.
- Jakie kłopoty? - dziadek roześmiał się serdecznie. - Znajdzie się jakiś idiota, który zakwestionuje coś takiego?
- Takie ustawy są najbardziej niebezpieczne - do babci dołączył tata Łukaszka.
- Dlaczego??? - zdumienie dziadka nie miało granic.
- Bo nie pozostawiają żadnej możliwości interpretacji. Jest albo tak, albo tak.
- O prawdę walczy się najtrudniej, o rzeczy oczywiste - odezwał się Łukaszek. - Weźmy na ten przykład efekt Mpemby...
Dziadek machnął tylko ręką i chciał coś powiedzieć, gdy do kuchni zajrzała mama Łukaszka. Była blada.
- Ulica i zagranica są przeciwko Polsce - wyszeptała.
- Żadna nowość - wzruszył ramionami dziadek.
- Ale chodzi o tę idiotyczną ustawę o mnożeniu!!! - eksplodowała mama Łukaszka. - Czy partia rządząca pomyślała o tym, ustalając kolejne wadliwe prawo?
- Wadliwe?! - uniósł dziadek.
- Czyli 2x2 to pięć? Poprawią mi świadectwa? - spytała z nadzieją siostra Łukaszka i została ponownie wyrzucona za drzwi.
- Oni grożą więzieniem za inne zdanie! - piała mama Łukaszka.
- W tej kwestii nie może być innego zdania!
- Faszyzm!
...trwał kataklizm. Na podwórku krajowej polityki głosy były podzielone.
Środowiska narodowe pochwaliły, że partia rządząca sięgnęła po odwieczne pryncypia, ale powinna zacząć od innych równań. Konkretnie od bliższego sercu każdego Polaka, że 2+2 to 4. Ale ponieważ wynik jest ten sam, warunkowo poprą tę ustawę.
posłowie ugrupowania Tynisław-Styszka'20 oznajmili, że oni się wstrzymają od głosu, bo wynik tego równania powinien być ustalany w JOWach. Na przykład w Legnicy będzie 3, a w Szczecinie 8.
Partia Pola-Sady-Lasy oznajmiła, że będzie przeciw, bo najpierw trzeba zająć się liczbą 3, która wywodzi się ze starej, rolniczej tradycji trójpolówki. No i z Trójcy Świętej.
Partia Modernistyczna oznajmiła, że według nich 2x2 to 4,6692, gdyż tyle wynosi stała Feigenbauma.
Według polityków Podestu Oligarchów 2x2 wynosi trochę powyżej 3, no bo przecież trzeba VAT odliczyć.
Poseł Niefan-Stesiołowski oznajmił, że jest to podła bezczelność i bezczelna podłość, aby szeregowy poseł narzucał swoje zdanie wszystkim Polakom.
Politycy lewicy oskarżyli partię rządzącą, że wprowadzając takie prawo, działa na rzecz Rosji, a Rosja - o czym oni wiedzą najlepiej - to czyste zło.
Jeszcze gorzej było w świecie polityki międzynarodowej. Departament Stanu USA wyraził zaniepokojenie, że partia rządząca musi regulować kwestie matematyki.
Unia Europejska oświadczyła, że ta ustawa jest zbyt surowa i nie można w niej karać więzieniem, Polska ma to natychmiast zmienić, bo jak nie, to będą sankcje. Przecież zawsze może istnieć mniejszość o innym zdaniu./
Najbardziej gwałtowną reakcję zaprezentował Izrael. Wszystkie sześćdziesiąt muzeów w Polsce (Muzeum Szalom, Muzeum Szabasu, Muzeum Ucisku Przez Gojów, Muzeum Polskich Klęsk i inne) wraz z mediami z całego świata podniosło głośny protest. Że atmosfera wprowadzania tej ustawy przypomina marzec 68. Że podnosi się fala matematycznego antysemityzmu w Polsce. Że w tej ustanie czuć duszny zapach krematoriów. Że ziemia, na której stoi Auschwitz nadal nie toleruje osób o innych poglądach na równania matematyczne. I że Polacy muszą zapłacić.
Ustawa przeszła przez Sejm, przez Senat. I wtedy w środku tego politycznego boju, wyszedł Prezydent, ubrany cały na biało i zwołał konferencję prasową. I oznajmił, że on tej ustawy nie podpisze.
- Dlaczego??? - spytali dziennikarze, a któryś zawołał z przekąsem:
- Rofia-Zomaszewska znowu panu zabroniła?
- Tym razem nie! - prezydent się zaczerwienił. - Dostałem bardzo ważne informacje z BBN. Stoję na straży Konstytucji. I jestem prezydentem wszystkich Polaków. I nie mogę dopuścić, aby kolejna ustawy podzieliła społeczeństwo.
Prezydent Dudrzej-Anda uśmiechnął się i dodał:
- No i zmarli generałowie nie mają się jak odwołać.
-------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl/brixen3.html - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/marcin.brixen

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za to co robi Łukaszek, a tym bardziej za to, co mówi Gruby Maciek.
A tak poza tym, to fikcja, czysta fikcja.

UWAGA! Podczas czytania nie należy jeść i pić! Nie zaleca się czytania pokątnie w obecności szefa! Opluty monitor czyścimy specjalną chusteczką, a klawiaturę szczoteczką do zębów (by Redpill)

BLOG W WYDANIU KSIĄŻKOWYM :) - TOM 3!
image

O książce:

ŚpiEwka
Koteusz
Teresa Bochwic
Rzeczpospolita
Opcja na prawo
"Rz" - prof. Rybiński
"Dziennik Polski"

Z podziękowaniami:
Goscinnemu i Sempe za Mikołajka
Christophowi Heinowi za Jakuba Borga
Januszowi Chriście za Kajka i Kokosza
Strugackim za Aleksandra Iwanowicza Priwałowa
de Amicisowi za Henryka
Rayowi Bradbury'emu za Guya Montaga
Conan-Doyle'owi za Holmesa i Watsona

Ojczyzna
Lekcja historii
Lestat - Dziewczynka z tutką i anioły nie licząc misia

image

Dzięki Waszym głosom mój blog w edycji 2008:
w II etapie zajął ósme miejsce w kategorii "absurdalne i offowe" (na 263 zgłoszone)
w III etapie zajął czternaste miejsce w kategorii "bloger roku" (na 4206 zgłoszonych).
Bardzo dziękuję za każdy głos.

website stats

Locations of visitors to this page

statystyka statystyki
Mój e-mail:
brixen@o2.pl

Życie przebija fikcję:

Notka nr 6
Renata Rudecka-Kalinowska: "Prokuratura Okręgowa w Warszawie (...) Zawiadomienie o zamiarze popełnienia przestępstwa. (...) Na blogu autorki używającej nicka Ufka ukazał się komentarz, z którego jednoznacznie wynika , że jego autor „zapisał się” do komisji wyborczej w celu podjęcia działań przeciwko kandydatowi na urząd Prezydenta RP Bronisławowi Komorowskiemu, co wyraża zarówno poprzez nadzieję, że jest wstanie przyczynić się do wygranej Jarosława Kaczyńskiego poprzez zapewnienie autorki bloga ”Damy radę, Ufko! Działamy, zapisalem się do komisji na niedzielę – jednak zdążyłem” - jak i poprzez użycie jako motta tegoż kometarza słów jednoznacznie wskazujących na brak obiektywizmu i żywiołową nienawiść do Bronisława Komorowskiego zawartą w słowach: „na pohybel Bronkowi!”"

Notka nr 5
slaughterhouse5: "Mój sposób na PiS jest więc bardzo prosty - jest to racjonalna i świadoma ignorancja."

Notka nr 4
slaughterhouse5: "I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - do polityki i tak nie wszyscy się nadają, nie wszyscy muszą politykę rozumieć. Uważam, że wystarczy jak w dyskursie politycznym uczestniczy np. 30% świadomego społeczeństwa - reszta może być całkowicie apolityczna (!). Tyle, że ta "apolityczna reszta" powinna np. zajmować się pracą, szkołą, rodziną, dobrobytem, czy też innymi sprawami - jeżeli więc apolityczny "obywatel" wolną od polityki energię przeznaczą na te sfery, to można powiedzieć, że jest w tym wiele zalet."

Notka nr 3
Miki: O katastrofie w Smoleńsku 10.04.2010 "Gdyby nie dekomunizacja, rozumiana jako wywalanie z pracy każdego, kto choć otarł się o poprzedni ustrój, prezydencka Tutka albo by wylądowała cało w Smoleńsku, albo by poleciała na inne lotnisko. Dekomunizacyjny szał, w jaki wpadli nowi władcy Polski, spowodował, że z wojska odeszli oficerowie, wyszkoleni w czasach Układu Warszawskiego, potrafiący korzystać z jego aparatury i procedur. Dlatego 10 kwietnia samolotem dowodził nieopierzony nowicjusz, braki umiejętności nadganiający brawurą."

Notka nr 2
mr off: "Premier Donald Tusk jest dzis nie tylko szefem rzadu oraz Platrormy Obywatelskiej, ale takze nieformalnym przywodca calego obozu Europejczykow znad Wisly (stanowiacych 90-80% populacji Polakow). Jego polityczni oponenci - bracia Kaczynscy i skupiony wokol nich polityczny oboz antyeuropejskich (Neo)Wandejczykow – otwarcie odrzucaja lub skrycie sabotuja scisla integracje Polski z panstwami i narodami Unii Europejskiej na fundamencie wartosci cywilizacji chrzescijanskiej, ktorych esencje zawiera Karta Praw Podstawowych. Po wejsciu w zycie Traktatu Lizbonskiego partia Kaczynskich i ich akolici przestali juz byc normalna opozycja polityczna w panstwie demokratycznym: stali sie polityczna przeszkoda w realizacji strategii polskiej racji stanu o ksztalcie ktorej zdecydowal Narod (ratyfikacja Traktatu Lizbonskiego wiekszoscia 2/3 glosow Sejmu i Senatu RP)."

Notka nr 1<

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Notka nr 1500! :)
  • Dzisiaj Hiobowscy kończą 10 lat! 3 lipca 2008 roku ukazał się pierwszy odcinek. Dziękuję...
  • Ktoś skojarzył, chylę czoła :)

Tematy w dziale Polityka