Brun
Brun brun brun
13 obserwujących
103 notki
55k odsłon
138 odsłon

Zimowe, rekreacyjne, żeglowanie

Wykop Skomentuj9

Rano;

otwieramy oko - najpierw jedno, które powoli rozgląda się dookoła. Zanim otworzymy drugie, szybko zamykamy to pierwsze bo najwyraźniej daje nam  błędne wrażenie wzrokowe, że znajdujemy się w jakimś zimnym, zatłoczonym i  kołyszącym się pomieszczeniu, a nie bynajmniej u siebie w łóżku gdzie, z  całą pewnością, powinniśmy się znajdować. Ponieważ jednak nieogolony klient w  czapce, na koi niżej, uporczywie nie chce zejść nam z wizji, dochodzimy do  wniosku, że coś w tym jest i, że trzeba tą rzeczywistość bliżej obadać. Tak  więc najpierw poprawiamy czapkę, która we śnie, widać niespokojnym, zsunęła się nam ździebko na lewe ucho (bezmyślnie odsłaniając prawe - ale jakiż  myśli można się spodziewać po czapce - zwłaszcza o wpół do ósmej rano?) i  szybkim, zdecydowanym ruchem wyskakujemy ze śpiwora, usiłując w locie  zasunąć do końca zamek kurtki, któryśmy przed położeniem się ciut, ciut rozsunęli. Szarpiąc się z zamkiem lądujemy na podłodze jednocześnie waląc  prawym uchem w pilers, co skutecznie przywraca małżowinie krążenie częściowo  niwelując nocną bezmyślność nakrycia głowy. Teraz następuje chwila  krytyczna, bowiem siła grawitacji kieruje nas na owo nieogolone indywiduum.  

Zmusza nas to do działań energicznych, czyli szybkiego wyprostowania się z jednoczesnym silnym odchyleniem do tyłu. Tym sposobem zaplątujemy się głową  w rozwieszone na sznurku w poprzek kabiny czyjeś mokre kalesony. Daje to  pierwsze pożądane efekty w postaci strużek potu ściekających po plecach,  ciśnienie skacze i krew uderza do głowy. Chwilowo czerpiąc z tego energię  udajemy się w kierunku zejściówki, by obadać kondycję psychofizyczną  wachtowych, którzy to czuwali by... itd.  

  Tego przy mapie omijamy; przypadek beznadziejny, ręce pokłute cyrklem a wykreślana przezeń linia kursu bardziej przypomina wykres EKG niźli cokolwiek innego.

Zdecydowanym ruchem odsuwamy  zejściówkę. Za pierwszym razem się nie udaje, zatem powtarzamy manewr  przykładając się nieco mocniej i, ze zgrzytem pękającego lodu, klapa ustępuje.

Ooooo... oddychamy pełną piersią. Ocieramy załzawione oczy, po czym  chwilowo cofamy się z powrotem. Teraz intensywnie zastanawiamy się, w której  kieszeni, której z trzech kurtek schowaliśmy papierosy. Ponieważ nawigator,  kłapiąc zębami, przeszkadza nam się skoncentrować - zręcznym ruchem wsuwamy  mu w szczęki ołówek. Nie likwiduje to całkowicie efektów dźwiękowych,  niemniej wycisza na tyle, że odnajdujemy papierosy w kieszeni koszuli.  

Odszukanie zapalniczki jest już na tyle banalne, że po przekopaniu na swym żywym ciele siedmiu warstw ubrania bierzemy zapałki z kambuza, ciesząc się w  duchu jaktośmy wpoili załodze dobre obyczaje porządkowe. Zapalamy papierosa,  czując jak poprzez płuca ciepełko rozprzestrzenia się po wszystkich  członkach. Tłumiąc kaszel pomiędzy jednym a drugim sztachem udajemy się na  pokład. Ostrożnie, bo wszystko tam, łącznie z oczami skamieniałego sternika,  szkli się i połyskuje. Odłamujemy mu lód na wąsach i w powstałą szparę  delikatnie wkładamy zapalonego papierosa - przy szczękościsku może być  pomocne delikatne pogilgotanie pod brodą, musimy jednak pamiętać, że  sternik, po czterech godzinach na mrozie ma ciut inną od naszej skalę  wrażliwości na bodźce stymulujące i w związku z tym postępować należy zdecydowanie.  

Na ogół, po jakiejś chwili, sternik zaskakuje.

Bardziej to podobne do Wietieroka niż do Yamahy; kilka kaszlnięć, przez  moment na jednym garze, ale - jeśli nie ustajemy w wysiłkach przywracając  zagubiony chwilowo zapłon - pojedyncze kłapanie przechodzi w równy warkot.  

Teraz mówimy: Cześć Jurek! (np.) i walimy klienta otwartą dłonią po plecach.

Dobrotliwie polecamy w czeluść zejściówki by zgaszono niepotrzebne już oświetlenie kompasu, przeciągamy się i patrząc w kierunku gdzie, według  naszej najlepszej wiedzy, powinno być słońce, mówimy sobie, że zaczął się  nowy, kolejny dzień zimowej, rekreacyjnej, żeglugi.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości