Brun
Brun brun brun
11 obserwujących
97 notek
50k odsłon
320 odsłon

Lata czar... letnie przetwory.

Wykop Skomentuj11

Dzisiaj rano dostałem na pocztę mailową, raczej niespodziewanie, wiadomość od jakiejś poczciwej fundacji - Zorganizuj Dzień Dawcy.

Zanim zatem, celem organizacji, wyciągnę z szopy motocykl by udać się na szybką wycieczkę, garść wspomnień z lata, bo mimo wszystko, szczytnego celu, jednak trochę żal.

Tak niedawno był lipiec i drzewko wiśniowe obsypane kuleczkami. Raczej małymi bo tegoroczny lipiec nad polskim morzem był zimny i deszczowy, trochę się, w drugiej połowie, rozsłonecznił i wtedy właśnie to zdjęcie.

image

Szybko zagospodarowane;

image

Według starej, jeszcze od dziadków, receptury przerobione.

image

Odstawione na parapet by, w drugiej, słonecznej połowie miesiąca, powoli dojrzewały w szklanym inkubatorze. Ślizgnęło się to jeszcze na sierpień kiedy na parapet dołączyły podobne słoiki ze świeżo zebraną, umorożoną oczywiście przez noc w zamrażarce, jarzębiną. Potem, w ramach procesu technologicznego, rozlane do kolorowych zawartością, szklanych naczyń. 

image

No, wcześniej troszeczkę, orzechy włoskie ze drzewa na podwórku. Orzechy należy poszatkować, zanim się je w cukrze obtoczy, i jest to czynność wielce brudząca i nieco uciążliwa. Ale... efekt...

image

Wspomnień nieodległych pamiątki ostatniego lata w stołowym kredensie, bo dzisiaj to wszystko dojrzewa w ciszy i ciemnościach przepastnego i, z rzadka tylko używanego mebla. 

Czeka oczywiście jeszcze ze trzy tygodnie na dojrzenie pigwowca, który w krzakach pod oknem powoli nabiera i kształtu pigwowcowego i koloru właściwego dla środka jesieni.

Czy się doczeka, nie wiem. Ten apel mailowy mocno jest niepokojący... i ocieplenie klimatu, nie wiadomo czy pigwowca właściwie przymrozi. Wino zeszłoroczne z krzaku własnego winnego nie za bardzo się udało, więc może z tym ociepleniem to plotki tylko.

Jadę!


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości