65 obserwujących
368 notek
370k odsłon
1446 odsłon

NARESZCIE- poznaliśmy granice ludzkich możliwości!

Wykop Skomentuj34

"Prokurator Generalny zaznaczył (…), że polscy śledczy zwracali się do ekspertów o opinię, czy w tych okolicznościach jest możliwe stwierdzenie użycia broni o charakterze niekonwencjonalnym. Powiedział też, że opinia polskich ekspertów wykluczyła użycie broni konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. - Czekamy na jeszcze jedną odpowiedź spoza Polski, i wtedy ten wątek będzie można zamknąć - dodał. Pytany o możliwość wytworzenia nad lotniskiem w Smoleńsku sztucznej mgły Seremet przypomniał, że opinia sporządzona przez klimatologów wyklucza taką ewentualność. - Możliwość wytworzenia sztucznej mgły sprowadza się do science fiction - przekonywał gość Radia ZET" (Onet.pl dzisiaj 9.13)

 
Wiek XX i XXI niewiele pozostawiły pola do popisu dla ludzkiej wyobraźni. Jakże żałośnie wyglądają wobec otaczającej nas rzeczywistości futurystyczne wizje sprzed wieku i dwóch! I oto dziś, nareszcie poznaliśmy granice ludzkich możliwości!
Wiemy, że można: odwracać bieg wielkich rzek, rozszczepić jądro atomu, ingerować w kod genetyczny organizmów żywych tworząc nowe gatunki, klonować zwierzęta i nawet człowieka (!), podróżować w przestrzeni kosmicznej, wysłać misje załogową na księżyc i loty wahadłowe w kosmos, miękko posadzić pojazd na powierzchni Marsa, uzyskać jego zdjęcia, pobrać próbki i sprowadzić je powrotem na Ziemię (!), wysłać sondę w kierunku Słońca… uff…
I oto dziś, nareszcie dowiedzieliśmy się czego ludzkość nie potrafi.
 
Nie potrafi ona mianowicie wytworzyć sztucznej mgły. 
 
P.S.
Poniżej – ciekawostka z mojej branży: obiekt wybudowany z okazji szwajcarskiej Wystawy Narodowej w Yverdon-les-Bains w 2002, tzw "Blur Pavillion", autorstwa biura Diller & Scofidio. Niektórych z Państwa zaciekawi, niektórych (z pewnością kilku klimatologów) zszokuje.
Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale