blog Unuka
http://www.requetes.com/requete1.html
51 obserwujących
146 notek
219k odsłon
2161 odsłon

Nowiczok cd.

Wykop Skomentuj74

No więc tak, ponoć córka i tata Skripalowie dochodzą do zdrowia. Wybudzili się ze śpiączki i niebawem będą na powrót w domu.

Co jednoznacznie wskazuje na to, że nie mogli zostać potraktowani środkiem paralityczno-drgawkowym  z rodziny "nowiczoków".

Albo jeśli  nawet, to w dawce skonfigurowanej poniżej śmiertelnego stężenia oraz  z antidotum podanym im najpóźniej w 10 minut po kontakcie z trucizną. No, ale wówczas trzeba byłoby  wiedzieć zawczasu, jakie to ma być antidotum (na co konkretnie).

Zdaje się zatem, że ktoś przeszarżował, bo oto cóż to działo się i nadal dzieje w w tzw. tle tej chutzpah.

Dopisuję zatem ciąg dalszy do tematu, który przedstawiłem w poprzedniej notce:

https://www.salon24.pl/u/dawidowicz/854917,nowiczok-kazaczok-czy-fokstrot


6 marca 2018 r. rozpoczęły się w Anglii największe od czasów wojny ćwiczenia, polegające na symulacji ataku gazem bojowym. W ćwiczeniach zaangażowanych  jest ok. 300 żołnierzy i techników.
(Toxic storm for Royal Marines in major chemical exercise).
https://www.royalnavy.mod.uk/news-and-latest activity/news/2018/march/06/180306-toxic-storm-for-royal-marines-in-major-chemical-exercise

A gdzie zorganizowano te ćwiczenia? Gdyby ktoś miał kłopot z odgadnięciem, od razu podpowiadam, że w rejonie Salisbury. To właśnie w tym mieście Rosjanie mieli zaatakować swojego byłego agenta wówczas gdy okolica była naszpikowana specjalistami, technikami i najnowocześniejszymi urządzeniami od wykrywania broni chemicznej, a wszystko to  w stanie najwyższej gotowości operacyjnej.


https://forumemjot.files.wordpress.com/2018/03/wiltshire-overview.jpg?w=640&h=476


Strefa ta wykorzystywana jest do symulacji ataków gazami bojowymi ze względu na bliskość wojskowych specjalistów-chemików. Otóż na przedmieściach Salisbury, w Porton Down,  znajduje się kompleks laboratoriów wojskowych specjalizujących się w badaniu broni chemiczno-bakteriologicznej i nuklearnej.
(Defence Chemical Biological Radiological and Nuclear Centre; Winterbourne Gunner; Salisbury; Wiltshire; SP4 0ES; United Kingdom).
Ćwiczenia o zbliżonym charakterze przygotowują operatorów sił specjalnych, którzy następnie wysyłani są w tajnych misjach do Syrii.

(Operation Toxic Dagger: Elite commandos train to storm an ISIS chemical weapons factory in Britain):
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4436106/Elite-commandos-train-storm-ISIS-weapons-factory.html


A  oto fragmenty z prospektu dotyczący  całkowitego zakazu lotów w okolicach Salisbury, także dla dronów. Zabroniono również wykonywania zdjęć wojskowym oraz sprzętu technicznego.


https://forumemjot.files.wordpress.com/2018/03/drone_airspace.jpg?w=640


Wobec  tego rodzaju sytuacji mamy do czynienia albo ze skrajnie nieudolnymi rosyjskimi agentami, albo ktoś kogoś robi chce zrobić w tzw. konia.Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka