31 obserwujących
5410 notek
1922k odsłony
186 odsłon

za obserwowany wzrost liczby zakażeń odpowiada "oPOzycja"

Wykop Skomentuj

Pewna grupa zwolenników PO zaczyna podnosić problem odpowiedzialności za wzrost zakażeń koronawirusem. Uważają, że premier Mateusz Morawiecki kłamał, że głosowanie jest bezpieczne - a tu tyle zakażeń dziennie...

Myślę, że odpowiedzialnym za zwiększenie się liczby wykrytych zakażeń koronawirusem są politycy Platformy Obywatelskiej, którzy w maju zablokowali możliwość przeprowadzenia głosowania zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ostatecznie - gdy notowania kandydatki PO spadły poniżej jakichkolwiek możliwych do przyjęcia notowań - doszło do konieczności zmiany terminu głosowania. Pośrednim wynikiem tego postępowania było przyjęcie, że mamy do czynienia z ponownym zgłoszeniem kandydatów do udziału w wyborach na urząd prezydenta RP.

O ile warunki zachowania się w lokalu wyborczym były określone z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne - to działacze "oPOzycji" - jeszcze przed ogłoszeniem  daty wyborów - przystąpili do zbierania podpisów dla nowego kandydata - Rafała Trzaskowskiego. Prawdopodobnie te działania przyczyniły się do rozprzestrzenienia się wirusa z uwagi na brak zachowania rygoru zagrożenia epidemiologicznego.

Być właśnie wtedy doszło do niekontrolowanego kontaktu osób z różnych środowisk i nie można wykluczyć - że w związku z tymi zachowaniami doszło do nagłego wybuchu wzrostu liczby zgłoszeń osób z objawami a tym samym - badań przesiewowych środowisk, w któych znajdowały się osoby z ujawnionymi objawami zakażenia.


https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/307059987-Wybory-prezydenckie---kampania-wyborcza-przed-II-tura---relacja-z-5-lipca.html


 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka